banner2

banner1

banner22

Bugünden itibaren…

13 Aralık 2004’ten bu yana Yaşar Koşunda ve Naci Koşunda’nın sahipliğinde yayınlarını sürdüren Sakarya Yenihaber Gazetesi bugünden itibaren Turan Kalfa’nın sahibi olduğu Canadalı Medya Yayıncılık A.Ş tarafından yayınlanacak

MEDYA 19.07.2019, 12:54
Bugünden itibaren…
banner48
15 yıla yakın bir süredir Sakarya Yenihaber Gazetesi’ni yayınlayan Yaşar Koşunda ve Naci Koşunda’nın ortak oldukları Sakarya Hüner Gazetecilik Ltd. Şti gazetenin yayın ve tüm imtiyaz haklarını Turan Kalfa’nın sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Canadalı Medya Yayıncılık A.Ş’ne devretti.
Uzun yıllar Kanada’da birçok sektörde faaliyet gösteren şirketleri bulunan ve 7 yıl önce memleketine dönerek, doğup büyüdüğü Kocaali’ye katkılar sunmak isteyen Turan Kalfa birçok STK’ya katkıları ile tanınıyor.

Sakarya Yenihaber Gazetesi’nin 15 yıldır Sakarya’ya katkılarının yadsınamaz olduğunu belirten Turan Kalfa, gazetenin önceki ortakları Yaşar Koşunda ve Naci Koşunda’ya böyle bir gazeteyi Sakarya’ya kazandırdıkları ve yaşattıkları için teşekkür etti ve “ Ayrıca bugüne kadar gazeteye emek veren tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi.

Gazetenin yazı işlerindeki kadrosunun güçlendirilerek yoluna devam edeceğini kaydeden Turan Kalfa ”Gazetenin logosundaki Cesur Gazete ifadesine uygun bir yayın politikası izleyeceğiz. Kamuda görevini kötüye kullananlara, işini yapmayanlara, boş yere maaş alanlara rahat vermeyeceğiz. Çok güçlü bir haber ağıyla internet sitemizi bir numara yapmayı hedefliyoruz. Sakarya basınında yeni bir heyecan dalgası yaşanacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Sakarya Yenihaber Gazetesi’nin jeneriği de yarından itibaren değişecek. Gazetenin imtiyaz sahibi Turan Kalfa olurken Genel Yayın Müdürlüğü’ne Sezai Matur devam edecek. Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ise Mustafa Kaya olacak.
 
Yorumlar (0)