banner2

banner1

banner22

Renkli görüntülere sahne oldu

Sakarya Trabzonlular Derneği Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Geleneksel Yayla Şenliği gerçekleştirildi. Renkli görüntülere sahne olan şenliğe katılan vatandaşlar doyasıya eğlendi.

MAGAZİN 16.09.2018, 14:50
Renkli görüntülere sahne oldu
banner48
Sakarya Trabzonlular Derneği Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Geleneksel Yayla Şenliği, Sakarya Ağasar Şalpazarılılar Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin de katkılarıyla Serdivan Esentepe Kırcaali Yaylası’nda gerçekleştirildi.
Fıkra, horon, atma türkü ve daha birçok etkinlikle Trabzonlular, Korcaali’de eğlencenin zirvesine çıktı. Birbirinden değerli Karadenizli sanatçının sahne aldığı etkinlikle horon halkası görülmeye değerdi.Kırcaali’de gerçekleşen yayla şenliklerine siyasilerde yoğun ilgi gösterdi. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır,Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk ve Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar etkinliği yakından takip ettiler. 
Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek coşkulu kalabalıktan gelen horon oynayalım çağrısına sessiz kalamayarak horon oynadı. Atabek ile birlikte Sakarya Minibüsçüler Odası Başkanı Ali Bektaş'ta horona giren protokol üyeleri arasında yerini aldı.

Şenliğe katılan yüzlerce vatandaşlar yaylada buluşarak, ünlü sanatçıların hareketli şarkıları eşliğinde doyasıya ve gönüllerince eğlendi. Esentepe Kırcaali yaylasında Temel ve Dursun’un sunumuyla başlayan yayla şenliğine katılan sanatçılar; Cimilli İbo, Kont Adnan, Meryem Akyüz, Oflu Kadir, Ali Akkurt ve İlkay Cinemre türküleri ile sevenlerini coşturdu.

Şenlikte bir konuşma yapan Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkan Vekili Prof. Dr. Fehmi Çelebi, "Derneğimizin faaliyet alanı hizmet binası ile sınırlı kalmamıştır. Gönül coğrafyası sınır tanımamaktadır. Derneğimiz gün geldi bir hemşehrimizin ihtiyacını gidermeye çalıştı, gün geldi il bazında sevinci, elem ve kederi hemşehrileri ile paylaştı. Gün geldi Dünya'nın bir ucundaki acıya ortak olmaya koştu. Sakarya’da yaşayan Trabzonlular Sakarya ile bütünleşmiş durumdadır. Burada üretiyor, burada tüketiyor, burada yatırım yapıyoruz. Gelenek ve göreneklerimizi, kültürümüzü yaşarken şehrin mozaiğine uyumlu bir renk katmaya çalışıyoruz. Şehrimizin değerini artırmaya gayret ediyoruz. Farklı illerden gelerek aramıza katılan misafirlerimiz ve sanatçılarımız var. Hep birlikte içeriği zengin eğlencesi bol bir günü birlikte yaşayacağız. Bu günü kazasız belasız yaşamamızı diliyorum" dedi.


Aleyna YILDIRIM
Yorumlar (0)