banner2

banner1

banner22

Profesörlerle deney yaptılar

Adabilim Okulları 10. Sınıf öğrencileri Biyoloji dersi kapsamında, Sakarya Üniversitesi Biyomedikal, Manyetik ve Yarı İletken Malzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezini (BİMAYAM) ziyaret etti.

MAGAZİN 21.05.2018, 10:18
Profesörlerle deney yaptılar
banner48

MERKEZİ GEZDİLER

Ziyaret boyunca öğrenciler Araştırma Görevlisi Olcay Severgün nezaretinde merkezi gezdiler. Öğrencilere merkezin kuruluş amacından bahseden Severgün bilime hizmet amacıyla güncel ve rağbet gören konuları araştırmak, disiplinler arası çalışmalar gerçekleştirmek, bölgesel, ulusal ve uluslararası alanlarda faaliyet gösterdiğini ifade etti.

YAPAY KEMİK

Daha sonra öğrenciler laboratuvar ortamında Mikrobiyoloji Profesörü ve ekibi ile birlikte DNA ekstraksiyonu deneyi yaptılar. Yapay kemik yapımı ve enzim sistemlerinin çalışmalarını anlatan hocalar ayrıca güneş hücresini nasıl elde ettikleri konusunda da öğrencilerimize bilgiler verdiler.

 FARKLI BİR DENEYİM

Adabilim Okulları Biyoloji Öğretmeni Didem Ünsal ise ziyaret ilgili kendilerini ağırlayan yetkililere teşekkür ederek, “Öğrencilerimiz için farklı bir deneyim oldu. Daha önce görmedikleri birçok ekipmanı tanıma ve inceleme fırsatı buldular. Okul olarak bu tür gezileri fırsat buldukça yapıyor ve derslerde işlemiş olduğumuz konuları pekiştirerek daha kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)