banner2

banner1

banner22

Bu senenin modası pembe ve lila

Erenler ilçesinde her hafta Çarşamba günü kurulan Çarşamba Pazarı’nda moda müşteriler tarafından belirleniyor. Müşterilerin daha çok açık renkli ürünler tercih ettiğini söyleyen esnaflar bu senenin modasını pembenin tonları ve lila olarak belirledi.

MAGAZİN 28.10.2020, 15:18 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Haberlisin.com // Özel Haber

BU SENENİN MODASI PEMBE VE LİLA

Çeşitli şehirlerden Erenler’e gelerek Çarşamba Pazarı’nda tezgah açan bir çok esnaf açık renklerin tercih edildiğini ve pembenin tonları ile lila renklerinin bu senenin modası olduğunu söyledi. Esnaflar pandemi süresi boyunca sıkıntı yaşadıklarını, buna rağmen fiyatlarda geçen seneye oranla aynı olduğunu dile getirdi. Pazarın en ucuz tezgahı olduğunu iddia eden Aykan Özkan, “Bu senenin modası lila ve pembenin tonları. Bu renkler çok tercih ediliyor. Bizde modayı müşterilerimiz belirliyor. Onların taleplerine göre temin etmeye çalışıyoruz” dedi.

“EN AZ 4-5 LİRALIK ARTIŞ VAR”

En çok tercih edilen ürünün tayt olduğunu söyleyen Efe Burcu, “Bu seneki fiyatlarımız geçen seneye göre en az 4-5 liralık artış var. Fiyatları çok değiştiremiyoruz çünkü yaparsak satışlarımız azalır. Okulların açılmasıyla biraz hareket oldu. Alt gruplarda erkeklerde siyah ve lacivert renkler tercih edilirken kadınlarda ise renkli ürünler çok trend” şeklinde konuşurken, Fiyatların geçen seneye göre yüzde 20 civarında daha yüksek olduğunu dile getiren Haluk Tekin, “Müşterilerimize fiyat artışını çok yansıtamadığımız için kar marjını düşürerek satışlarımızı yükseltiyoruz. Kışlık gruplarda ‘Bombi’ dediğimiz model kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. Renk olarak her zamanki gibi siyah ve gri tonları tercih ediliyor” ifadelerini kullandı.

MAĞAZALARDAN 3 KAT DAHA UCUZ

Mağazalardan 3 kat daha ucuza ürün sattıklarını söyleyen Barış Başkurt, “Daha ucuz olduğumuz için müşteriler pazarı tercih ediyor. Genellikle bol kesim pantolonlar satılıyor. Mavi ve mavinin açık tonları en çok tercih edilen renkler. Pandemi olmasına rağmen talep de var işlerimiz de iyi” dedi.

Yorumlar (0)