banner2

banner1

banner22

Akif Yener; SAKRAD'ı ziyaret etti

Onun Adı Efsane Sakarya, Ne Aşk Ne Hayat ve Sakaryaspor 50 yıl marşı (Bu kalp seninle Sakaryaspor) eserlerinin bestecisi olan Akif Yener, Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme Teknolojileri Derneği'ni (SAKRAD) ziyaret etti.

MAGAZİN 21.02.2019, 14:36
 Akif Yener; SAKRAD'ı ziyaret etti
banner48
Sakaryalı sanatçı Akif Yener, SAKRAD Başkanı Gürel Özbakış, Başkan Yardımcısı Avukat Ali Samet Özkurt, Genel Sekreter Burak Özkocacık, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Çetin tarafından karşılandı.
Yener, "Olağanüstü durumlarda aranan bu birime herkesin ilgi duymasını beklerim ve herkesi lisanslı amatör telsizci olmaya devam ediyorum" diyerek, telsizle frekansta olanlara kısa bir konuşma yapmanın ardından 5 şarkıdan oluşan Maxi sıngle albümünü başkan ve heyetine imzalayarak teşekkür etti.
 
SAKRAD Başkanı Gürel Özbakış ise;"Sakaryalı sanatçımız Akif Yener in bizleri ziyareti çok memnun etti ve amatör telsizcilik ve elektronik haberleşme sistemleriyle ilgili olması daha da anlamlı bir durum. Genelde acil ve olağanüstü hallerde akıllara gelen veya ihtiyaç duyulan amatör telsizcilik ve haberleşme teknolojileri, aslında herkese önemli tavsiye ettiğimiz ve her kuşağın ilgili, bilgili ve aktif olmasını beklediğimiz bir noktadadır. Sakarya Telsiz ve Radyo Amatörleri Elektronik Haberleşme Derneğimiz, 13 Aralık 2013 tarihinde kurulmuştur. İlimiz ve çevresinde telsiz amatörlüğünün tanıtılmasını, yaygınlaştırılmasını amatörler arasında dayanışma ve yardımlaşmayı sağlaması, yeni ve alternatif haberleşme sistemlerinin kurulup işletilmesini sağlamak birinci önceliğimizdir” dedi.
 
 
Yorumlar (0)