banner2

banner1

28.11.2019, 19:03

Köprü

Sonbahar indi dağlardan yamaçlara doğru içimizde şimdiden sıcak hatıraları kalan yaza nazire yaparcasına. Yerlerde savrulan çınar yaprakları çoğaldı. Yalnızlığa üşümeye başladı insanlar. Uzayan geceler önümüze önümüze getiriyor yaşanmışlıkları...

Sobası harlanan o ahşap ev sıcaklığından ve anne kokan kahvaltının ardından geçmişe doğru bir yolculuğa çıkacağım birazdan.

Çiğ düşmüş bir sabah olmalı ama. Soyunmuş ağaçlardan üzerime damlacıklar, otlardan ayaklarım ıslanmalı. Ayakkabılarım çamura batmalı. Çınar yapraklarına basa basa o tahta köprüye yürümeliyim. Zamana direnmeye çalışan tahtaları gıcırdamalı. Derenin akmaya başlayan su sesine bir kuş sesi katılmalı, yüreğime huzur. Aniden esen bir lodos tenimi okşamalı. Kendim olduğumu hatırlamalıyım geç de olsa. Evime döndüm yıllar sonra. Şu devrilen çiti onarmalı, otları temizlemekle başlamalıyım işe. Yılların özlemini telafi etmeliyim.

Bu köprünün altından çok sular akacak, torunlarım üzerinden geçecek, oynayacak ve geçmişin yaralarını saracağım ve aslıma döndüğüm için dua edeceğim.

Bu toprak, bu köprü ve bu ev ile hayata yeniden başlayacağım.

Yorumlar (0)