banner2

banner1

banner22

Yazıklar olsun…

Kastamonu’da yaşayan 21 yaşındaki engelli kızları K.K., kendisini evlilik vaadiyle kandıran İ.T.’nin tecavüzüne uğradı. Ailesine hiçbir şey anlatamayan genç kızın hamileliğinin 6’ncı ayında gerçek ortaya çıktı. Olay sonrası Sakarya’ya taşınan aileyle ilgili olarak harekete geçen savcılık, konuyla ilgili soruşturma başlattı…

Kocaali 15.09.2020, 18:17 Editör: Aysima Kortak
Yazıklar olsun…
banner48

Özel Haber / R. Kaan Oktar

6 AY SONRA ANLAŞILDI

Kastamonu’da yaşayan M.K. ve E.K. isimli çiftin zihinsel ve fiziksel engelli kızları 21 yaşındaki K.K., kendisini evlilik vaadiyle kandıran 40 yaşlarındaki İ.T.’nin defalarca tecavüzüne uğradı. Engelli kızın hamileliğinin 6’ncı aynıda gerçek ortaya çıkarken aile Kastamonu’dan Kocaali İlçesine taşındı. Sancıları artan 21 yaşındaki kız, 10 Eylül’de kaldırıldığı Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde 12 Eylül Cuma günü doğum yaptı. Dünyaya gelen kız çocuğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına alındı. Öte yandan konuyla ilgili olarak Kocaali Savcılığı tarafından soruşturma başlatılırken genç kız ve babasının ifadesi alındı.

BABA VE KIZ İFADE VERDİ

Yaşanan olaydan sonra Kastamonu’dan Sakarya’ya taşınan aileyle ilgili olarak Kocaali Savcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında ifadesi alınan Baba M.K., “Kızımı sürekli çağırıyorlardı, ben izin vermedim. Bir gün ekmek almak için dışarı çıkıp İ.T.’ye gitmiş. İ.T. de kızıma tecavüz etmiş. Durum ortaya çıkınca gelip kızımı istediler, dini nikahla evlendiler ancak resmi nikah yapmadılar” şeklinde konuşurken doğum sonrasında doktor eşliğinde ifadesi alınan engelli genç kız K.K. ise İ.T.’den şikayetçi olmadığını ve kendi rızasıyla birlikte olduğunu belirtti. İ.T.’nin kardeşleri tarafından darp edildiğini ve bu yüzden ailesinin yanına kaçtığını belirten engelli genç kız K.K.’nın ifadesi sırasında orada bulunan doktor ise ifadede çelişki olduğu ve tutarsızlık görüldüğünü belirtti.

DOSYA KASTAMONU’YA GÖNDERİLECEK

Alınan ifadelerin ardından Sakarya’nın Kocaali İlçesinde açılan dosyanın Kastamonu’ya gönderileceği öğrenilirken hem fiziksel hem de zihinsel engelli genç kızın dünyaya getirdiği kız çocuğu ise koruma altına alındı. Konuyla ilgili olarak Kastamonu’da yaşayan İ.T.’nin ile ilgili olarak ne gibi bir işlem yapılacağı ise gerçekleştirilecek DNA testi sonrasında belli olacak.

Yorumlar (0)