banner22

Tesisler açılışa hazır

Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar “Sevimli Dostlar Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezlerinin tamamlandığını açıkladı.

Kocaali 21.12.2020, 19:32 Editör: Ebru Bulut
Tesisler açılışa hazır
banner48

Kocaali Belediyesi tarafından 5 bin metrekare alanda üzerine inşa edilen “Sevimli Dostlar Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi”nde inşaat ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı.

BARINAĞIN İSMİNİ VATANDAŞLAR VERDİ

Katılımcı belediyecilik örneği ile Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nin isminin vatandaşlar tarafından belirlendiğini aktaran Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; “İlçemizin önemli sorunlarından biri olan hayvan barınağında çalışmalarımız tamamlandı.   Biz alışıla gelen bir isim yerine vatandaşlarımızın belirlediği bir isim vermek istedik. Kurumuzun resmî web sitesinde duyurusunu yaptık. Yeni Barınağın isim çalışması, 3 bin kişinin katıldığı anket sonucu %60 oranla “Sevimli Dostlar Geçici Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi” olarak belirlendi.

banner84
AÇILIŞA HAZIR

Sözlerine devam eden Başkan Acar; “Tesisimizde çalışmalar tamamlandı. İnşallah kısa bir zamanda açılışını gerçekleştireceğiz. Gelen misafirlerimiz için oldukça nezih ve ferah bir ortam oluşturduk. Tesisimiz, sadece sevimli dostlarımın rehabilite edildiği bir alan olarak ifade edilmesini istemiyoruz.  İçinde çeşitli meyvelerin olduğu, eğitim alanlarının olduğu bu tesis aynı zamanda çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılayacak olduğumuz, misafire özelliği taşıması en büyük arzumuzdur” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)