banner2

banner1

banner22

Tacizden şüphelenip...

Kocaali İlçesinde bulunan akrabalarının yanına giden 22 yaşındaki M.S. isimli genç, 5 yaşındaki C.D. isimli çocuğu taciz ettiği iddialarıyla feci şekilde darp edildi. Yüzde 55 engelli raporlu genç asılsız iddiayla kendisini darp edenleri mahkemeye verdi.

Kocaali 27.04.2019, 16:12
Tacizden şüphelenip...
banner48
R. Kaan Oktar/ Özel Haber

İstanbul Küçükçekmece ve Bolu’da yaşanan taciz olaylarının ülke gündeminde geniş yankı bulduğu dönemde Kocaali’nin gündeminde başka bir olay var. 5 yaşında ki çocuğu taciz ettiğini düşündükleri genci darp eden esnaf mahkemelik oldu. 22 yaşında ki engelli gencin darp edildiği taciz iddiası ifadeler ve olay yerinde yapılan incelemelerin ardından asılsız olduğu ortaya çıktı. Taciz iddiasının mahkemece asılsız olduğu ortaya konunca 22 yaşında ki genç ve ailesi karşı tarafı mahkemeye verdi. İlçede herkes 5 yaşında ki çocuğu taciz ettiği iddiasıyla dövülen genç ile esnafın yargılama sürecini konuşuyor.
 
ŞÜPHELENİP DÖVDÜLER
2018 yılının Ağustos Ayı’nda ailesiyle birlikte Kocaali’de yaşayan akrabalarının yanına giden 22 yaşındaki M.S., burada akrabasına ait işletmedeki bilgisayarda oyun oynamaya başladı. Tuvalet ihtiyacını karşılamak için dükkanın arka kısmına giden M.S.’nin hareketlerinden şüphelenen esnaflar içerde 5 yaşındaki C.D. isimli kızı görünce M.S.’yi küçük kızı taciz ettiği iddiasıyla darp etmeye başladı. Esnaf ve vatandaşların elinden kaçarken yere düşen ve aldığı darbeler sonucu burnu kırılan M.S., o sırada olay yerinden geçen bir vatandaş tarafından araca alınarak Kocaali Devlet Hastanesine götürüldü.
 
OLAY MAHKEMEYE TAŞINDI
Yaşanan olay sonrasında olay yerine gelen emniyet ekipleri dükkan ve çevresinde incelemelerde bulunurken 5 yaşındaki C.D. ve taciz iddiasıyla hastanedeki tedavisi sonrasında gözaltına alınan 22 yaşındaki M.S.’nin ifadeleri alındı. Hem C.D. isimli çocuk hem de M.S. isimli genç savcılık talimatıyla doktor kontrolüne götürülürken C.D.’nin Pedagog eşliğinde alınan ifadesinde ve doktor kontrolünde taciz ya da fiziksel temasla ilgili hiçbir bulguya rastlanılmadığı belirtildi. Taciz iddiasıyla tutuksuz yargılanan 22 yaşındaki yüzde 55 zihinsel engelli M.S. mahkemenin kararıyla serbest kalırken 5 yaşındaki C.D.’nin ailesi dilekçe yazarak olayı bir üst mahkemeye taşıdı.
 
BABA KARARA TEPKİ GÖSTERDİ
Yaşananları Haberlisin.com’a anlatan 5 yaşındaki C.D.’nin babası M.D.,mahkeme kararına tepki gösterdiklerini belirterek, “O gün Cuma namazından çıktıktan sonra bir arkadaş beni arayarak evin oraya gelmemi istedi. Gelene kadar bilgim yoktu, gelince öğrendiklerimden sonra hemen kızımı da alarak önce karakola sonra da savcılığa gittik. Kızımın ifadelerini duyunca şok oldum ancak çocuğun yüzde 55 engelli olduğunu ve böyle bir şey yapmadığını kanıtladığı için serbest kaldığını söylediler. Üst mahkemeye taşıdık ancak bir sonuç çıkmadı. Burada olayı gören komşularımız olaya müdahale etmiş, o çocuk ellerinden kaçmış. Darp etmişler, şimdi tacizden yargılanan o kişi olayda mağdur edildiğini gösterip darp edildiği için buradaki esnafları mahkemeye vermiş. Bunu kim olsa yapardı” dedi.
 
“O MAĞDUR BİZ SUÇLU OLDUK”
Olay günü dükkana giren ve 22 yaşındaki M.S. ile 5 yaşındaki C.D.’yi dükkanda görünce apar topar M.S.’yi dışarıya çıkarttığını belirten Y.K. ise, “O gün müşteri geldi o dükkana, çocuk çıkıp ilgilenmeyince biz gittik yönlendirdik müşteriyi. Bundan önce çevredeki esnaflar küçük çocukların dükkana girdiğini belirterek uyarmıştı orayı. O gün yine küçük çocuklar dükkandayken içimize kurt düştü, gidip dükkana baktığımda en arka bölmede M.S.’yi belinden aşağısı çıplak gördüm. Küçük kız ise M.S.’nin bulunduğu yerin kapısının hemen dışındaydı ve beni görünce ‘adam geliyor’ diyerek korkup bağırdı. Ben M.S.’yi öyle görünce gözüm döndü, tutup yakalayıp dükkanın dışına çıkarttım. Orada benim elimden kaçtı, birkaç kez yere düştü. Zaten yakalayın falan diye bağırınca insanlar toplandı. Orada bir arbede yaşandı ve birisi alıp M.S.’yi hastaneye götürdü. Biz polisi aradık ve polis olay yerine geldi. Mahkeme görüldü, yüzde 55 engelli diye suçsuz sayıldı. Olay üst mahkemeye taşındı fakat bir şey çıkmadı. Şimdi o çocuk ve ailesi bizi darp ettik diye mahkemeye vermiş. O kişi mağdur sıfatıyla oturacak ama biz kendimizi savunacağız. Biz küçük kız için yaptık her şeyi, en çok bu dokunuyor bana” ifadelerini kullandı.
 
“OLANLARI UNUTAMIYORUZ”
Haberlisin.com olarak ulaştığımız 22 yaşındaki yüzde 55 zihinsel engelli M.S.’nin ailesi ise yaşananları unutamadıklarını belirterek haksızlığa uğradıklarını ve bu haksızlığın devam ettirilmeye çalışıldığını belirtti. M.S.’nin babası İ.S., “Bu olay geçen yıl yaşandı, mahkememiz görüldü ama hala bu olayı taze tutmaya çalışıyorlar. Mahkemede ve olay yeri raporlarında açıkça haklı olduğumuz belliyken ve mahkeme suçsuz bulmuşken yeniden bu işi canlandırıyorlar. Bizim 1 çocuğumuz var ve yüzde 55 engelli, biz çocuğumuz için yaşıyoruz. Bize bunu niye yapıyorlar? Biz kendi çocuğumuz kadar 5 yaşındaki C.D. içinde üzülüyoruz. Şimdi mahkememiz var, bu mahkeme sonrasında çocuğumuzu haksız yere darp edenlerle bir daha görüşmeyeceğiz” dedi.
 
“OĞLUM YALNIZ UYUYAMIYOR”
Yaşanan olaylar sonrasında çocukları M.S.’nin korktuğu için yalnız uyuyamadığını belirten anne Z.S. ise, “Mahkeme kararı çıkana kadar ben bile korktum. Yani hem kendi çocuğum hem de 5 yaşındaki o çocuk için korktum. Her ikisi de çocuk, her ikisinin de korunması gerek. Gerçekten çok korktuk. Oğlumda çok korktu, yalnız uyuyamıyor. Taciz mahkemesi bitti, şimdi darp mahkemesi var, çocuğumuzu nasıl oraya götüreceğimizi bilemiyoruz. Biz artık bu konunun her iki çocuk içinde kapanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Yorumlar (0)