banner2

banner1

banner22

Sarı’nın konuşması engellendi

Dün Kocaali Belediyesi tarafından düzenlenen OSB toplantısına yaşanan gerginlik damga vurdu. Aktivist Şerif Ali Sarı’nın konuşmasını yarıda bıraktıran bazı katılımcılar Sarı’nın konuşmasını engelledi.

Kocaali 06.07.2021, 12:01 Editör: Aysima Kortak
banner48

BİLGİ ALIŞVERİŞİ SAĞLANDI

Kocaali Belediyesi, belediyeye ait düğün salonunda düzenlediği toplantıda ilçede faaliyete geçmesi gündemde olan teknoloji organize sanayi bölgesi ile ilgili farklı kesimlerden bilgi alışverişinde bulundu. Toplantıya katılan bazı isimler projenin ilçe istihdamına önemli katkı sağlayacağı gerekçesi ile OSB kurulmasını desteklerden, bazı kesimler de kirlilik oluşacağı gerekçesi ile karşı çıktı.

PLASTİK ATIKLAR GELECEK

Toplantıda konuşan Kocaali Sivil Toplum Platformu üyesi Şerif Sarı, mevzubahis OSB’nin ilçeye istihdam sağlayacağından çok çevre kirliliği oluşturacağını savundu. ‘Proje anlatıldığı gibi masum değil’ diyen Sarı, Avrupa’dan ithal edilecek olan plastik atıkların Kocaali’de işlenmesinin planlandığını, bunun da ilçede büyük kirlilik oluşturacağını iddia etti.

MÜDAHALE EDİLDİ

Şerif Sarı’nın OSB’nin yapılmamasını savunduğu anlarda Kocaali Belediyesi Meclisi eski üyesi Resül Namaz ve hali hazırda meclis üyesi olan Enver Çelik konuşmaya müdahalede bulundu. Engellemelere rağmen konuşmasını bitirmek isteyen Sarı en sonunda tepkilere dayanamayarak salonu terk etti. Salondan ayrılırken, ‘ilçeye kötülük yapıyorsunuz’ diyen Sarı yaşanan olayların ardından sosyal medyada hesabından da tepki gösterdi.

“MÜCEDALEMİZ YENİ BAŞLIYOR”

Sarı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda, “Hakikatlere set çekmek isteyen, doğru bilgiden “doğan günden korkan yarasa gibi korkan” muktedirlerle mücedalemiz yeni başlıyor. Kocaali Belediye Meclis Üyesi Sayın Enver Çelik Bey’in ve bir önceki Meclis üyelerinden Resul Namaz’ın hiç yakışık olmayan, asgari nezaket kurallarından uzak şekilde, Kaba kuvvete varacak içerikte müdahalesiyle konuşmam engellendi ve yarıda kaldı” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)