banner2

banner1

banner22

Sakarya bir huzur şehridir

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve eşi Berihan Kaldırım, Kocaali İlçesinde mevsimlik tarım işçileriyle birlikte fındık topladı. O anları sosyal medya hesabında paylaşan Vali Kaldırım, Haberlisin.com’a yaptığı açıklamada ise, “Doğu illerinden gelen vatandaşlarımız müsterih olsunlar, burada huzur içinde çalışabilirler” dedi.

Kocaali 07.09.2020, 15:57 Editör: Aysima Kortak
banner48

HEM ADLİ HEM DE İDARİ KONUDA GEREĞİNİ YAPIYORUZ

Kocaali İlçesinde mevsimlik tarım işçileriyle yer sahipleri arasında yaşanan tartışma sonrası eşi Berihan Kaldırım ile birlikte Kocaali İlçesine giderek fındık işçileriyle birlikte fındık toplayarak onlarla görüşen Vali Çetin Oktay Kaldırım, bu anları sosyal medya üzerinden paylaştı. Çok sayıda beğeni alan paylaşım sonrası Haberlisin.com’a açıklama yapan Vali Kaldırım, “Münferit bir olay yaşanmıştır, bu konuda vatandaşlarımız müsterih olsunlar çünkü hem adli hem de idari konuda gereğini yapıyoruz. Bunu yanlarına bırakmayız, gözaltına alınmışlardır. Sakaryamızın asla böyle bir olayla anılmasını arzu etmeyiz. Onun için hem işçi kardeşlerimizi ziyaret ederek onları dinliyor hem de gerekli tedbirleri alıyoruz. Ben tüm kaymakam ve belediye başkanı arkadaşlara talimat verdim; bulundukları yerlerde bu işçi kardeşlerimizi ziyaret ederek taleplerini alacaklar, bizde gereğini yerine getireceğiz. Sakarya bir huzur şehridir, misafirperverdir. Balkanlardan, Kafkaslardan ve dünyanın değişik yerlerinden gelen insanların huzur içinde yaşadığı bir yerdir” dedi.

SAKARYA; UYUMLU VE HUZURLU BİR ŞEHİR

Doğu illerinden gelen vatandaşların Sakarya’da huzur içinde yaşayabileceklerini ve çalışabileceklerini belirten Vali Kaldırım, “Sakarya’nın ön plana çıkan özelliği uyumlu ve huzurlu bir şehir olmasıdır. Güvenli bir şehirdir ve gelen insanların güven içinde olduğu bir yerdir. Dolayısıyla şehrimizin bu yönünü güçlendirmeye devam edeceğiz. İnşallah şehrimiz huzur ve güven şehri olmaya devam edecektir. Türkiye’nin ya da dünyanın neresinden gelirse gelsin gelen insanlar bize emanettir. Tüm Sakarya bu insanlara hoşgörüyle davranmaya hazırdır. Özellikle doğu illerinden gelen vatandaşlarımızın müsterih olmalarını ve burada huzur içinde çalışmaya devam edebileceklerini belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)