banner2

banner1

banner22

Sahilde yaralı halde bulundu

Kocaali Yalı Mahallesinde ikamet eden Cavit Yumak adlı kişi Kocaali sahilde bulduğu yaralı kuğu evine getirerek Milli Parklar Yaban Hayatı Koruma ekiplerine teslim etti.

Kocaali 19.01.2021, 11:28 Editör: Gizem Demirsoy
Sahilde yaralı halde bulundu
banner48

Kocaali Yalı Mahallesinde bulunan yaralı Kuğu, Milli Parklar Yaban Hayatını Koruma teslim edildi. Edinilen bilgilere göre Cavit Yumak isimli vatandaş, sahilde gezerken sahilde hareketsiz yatan kuğuyu fark etti. Yaralı kuğu alarak evine götüren Cavit Yumak, bakımını yaptıktan sonra muhtara haber verdi.

“GÖÇ EDEN HAYVANLARI VURMALARINI DOĞRU BULMUYORUM”

Hayvanın acı çektiğini fark ettiğini belirten Cavit Yumak, "Bunun üzerine Kocaali Yalı Mahallesi muhtarımız olan Murat Özedimir’i aradım. Durumdan haberdar ettim. Muhtarımızda durumu Milli Parklar Yaban Hayatı Koruma ekiplerine bildirdi. Muhtarımız gerekli kurumlarla iletişime geçerek, kuğunun sağlığına kavuşması ve ait olduğu doğaya sağlıklı bir şekilde salınması için milli parklar yaban hayatı koruma müdürlüğünden gelen yetkililere teslim ettik. İnsanların göç eden hayvanları vurmalarını doğru bulmuyorum. Dünyanın en sevimli kuşlarından olan yaralı kuğuya Kocaali Plajında rastlamasaydım bu hayvan ölecekti. Şimdi Gönlüm rahat" dedi. Kocaali Yalı Mahallesi Muhtarı Murat Özdemirise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Komşuma gösterdiği merhametten dolayı teşekkür ederim. Eline tüfeği alan hayvanı tanımayan sözde avcılar; sizi de merhamete davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)