banner2

banner1

banner22

Kocaali’de mevsimlik işçiler için hazırlıklar tamam

Kocaali Kaymakamı Emre Nebioğlu, doğu illerinden ilçeye fındık toplamak için gelecek mevsimlik işçilerin barınma ihtiyaçları ve çocuklarının eğitimleri hizmetleri için hazırlıkların yapıldığını bildirdi.

Kocaali 16.06.2020, 10:25 Editör: Ebru Bulut
Kocaali’de mevsimlik işçiler için hazırlıklar tamam
banner48

4 BİNİN ÜZERİNDE TARIM İŞÇİSİ GELDİ

Nebioğlu yaptığı açıklamada, ilçenin turizm potansiyeli olduğu gibi tarımsal zenginliği fındığın da diğer illerden insanların buraya gelmesini sağladığını belirtti. Mardin, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman'dan geçen yıl dört binin üzerinde mevsimlik tarım işçisi geldiğini aktaran Nebioğlu, daha önce olduğu gibi işçi ailelerinin eğitim çağındaki çocuklarına örgün eğitim verildiğini anlattı.

“KODLAMA ATÖLYESİ AÇTIK”

Nebioğlu, aileleri bahçede fındık toplarken çocuklarının eğitim-kültür yönünden gelişimlerine katkı sağlamak ve diğer illerden gelen çocuklarla da tanışıp kaynaşmalarını yardımcı olmak için onları çeşitli kültürel faaliyetlere götürdüklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bakanlığımızın da yakından takip ettiği bu projeyle çocuklarımızın sosyalleşmelerini sağlıyoruz. Bunun yanında yazılım ve kodlamayla ilgili Kirazlı Mahallemiz de kodlama atölyesi açtık. Yazılım noktasında potansiyel öğrencilerimizin yetiştirilmesi gerekir. Kocaali'deki öğrencilerimizin başarılı olmaları içinde tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz."

Yorumlar (0)