banner22

Kocaali'deki o olayda sıcak gelişme

Kocaali Ortaköy'de 4 Eylül'de fındık işçilerine yönelik saldırı olayıyla ilgili soruşturmayı tamamlayan İlçe Cumhuriyet Savcılığı takipsizlik kararı verdi. Soruşturma kasten yaralama ile nefret ve ayrımcılık suçları açısından devam ediyor

Kocaali 24.12.2020, 23:34 Editör: Ebru Bulut
Kocaali'deki o olayda sıcak gelişme
banner48

SAVCILIK SORUŞTURMASI

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde Sakarya'ya gelen fındık işçilerine yönelik 4 Eylül’de işveren ailenin gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin Kocaali Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturmada ‘Halkı kin ve düşmanlığa sevk etme suçundan takipsizlik kararı verildi. Olayla ilgili Savcılık soruşturması kasten yaralama ile nefret ve ayrımcılık suçu açısından devam ediyor.

banner84
MARDİN'DEN GELMİŞLERDİ

Yaşları 25 ile 14 yaş arasında değişen ve çoğu akraba olan işçilere çavuşluk yapan Kasım Demir, olayın yaşandığı tarihte yaptığı açıklamada, tarla sahibinin oğlunun önce kendisine saldırdığını, araya girip engel olmak isteyen yeğenlerinin de bu esnada darp edildiklerini söylemişti.

KAZAN NE DEDİ?

Mardin Barosu’ndan avukatlarla birlikte Kocaali Savcılığı ile görüşen eski Sakarya Baro Başkanı Zafer Kazan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada saldırının ayrımcılık olduğunu belirterek soruşturmayı ve davayı yakından takip edeceklerini bildirdi.

Yorumlar (0)