banner2

banner1

banner22

Ekipler afet bölgesinde seferber oldu

Sakarya, sağanak yağışın ardından Kocaali’de yaraları sarmak için seferber oldu. Afet bölgesinde 30 araç 115 personelin hayatı normale döndürmek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kocaali 04.07.2021, 14:28 Editör: Ebru Bulut
Ekipler afet bölgesinde seferber oldu
banner48

Sakarya, sağanak yağışın ardından Kocaali’de yaşanan felaketin yaralarını sarmak için seferber oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı yağış uyarısının ardından teyakkuza geçen çok sayıda ekip, şehrin kuzey ucu Kocaali’de yağıştan etkilenen mahallelerde yoğun bir şekilde çalıştı. SASKİ’ye bağlı 12 araç 43 personelin yanı sıra İtfaiye teşkilatının 61 personeli ve 10 aracı, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesine bağlı 8 araç 11 personel ile çok sayıda İHH ekipleri bölgede yağışın etkilerini azaltmak için çalışmalar gerçekleştirdi. Ekipler Kocaali’ye bağlı Alandere, Yayla ve Demiraçma mahallelerinde su baskınlarına anında müdahale ederken, 74 vatandaş, 80 büyükbaş havyan ve 1 araç su altında kalmaktan kurtarıldı. Meydana gelen su baskını sonrası ekipler, bölgede hasar tespit çalışmalarına devam ediyor.

ŞEHİRDE YARALAR SARILIYOR

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin çalışmaları bizzat yerinde takip ettiği afet bölgesinde hayatı normale döndürmek için yoğun bir şekilde çalışmalar sürdürüyor. SASKİ ekipleri su arızalarını gideriyor, tıkanan kanallar açılıyor. Yağış dolayısıyla kesinti yaşanan mahallelere su iletimi sağlanıyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ise yollarda hasar tespit çalışmaları yapıyor. Kapalı yolun kalmadığı afet bölgesinde yoğun yağış dolayısıyla heyelan yaşanan bölgelerde temizlik çalışması gerçekleştiriliyor.

Yorumlar (0)