banner2

banner1

banner22

Battaniye sarıp yatırmış

Kocaali ilçesinde bir evde elektrikli sobadan çıkan yangında 9 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. Anne Gülizar Emanet’in feryadı yürekleri dağladı.

Kocaali 28.04.2020, 09:11 Editör: Ebru Bulut
banner48

Edinilen bilgilere göre, Karşı Mahalle Gökçekız Sokağı'nda bir binada elektrikli sobadan yangın çıktı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Alevlere müdahale eden itfaiye ekipleri, evden 9 yaşındaki Şiar Kılıç'ın cansız bedenini çıkardı. Yangında dumandan etkilenen anne Gülizar Emanet ise 112 Acil Servis ekiplerince ilk müdahalenin ardından Kocaali İlçe Devlet Hastanesine kaldırıldı. İtfaiye evde yaptığı incelemede yangının elektrikli sobadan çıktığını belirlenirken çıkan yangında müstakil ev kül oldu.

BATTANİYEYE SARMIŞ

Anne Gülizar Emanet’in ilk ifadesinde ilk evliliğinden olan oğlu Şiar’ı sahurda battaniyeye sararak odasına yatırdığını söyledi. Yangının başlama noktasının Şiar Kılıç’ın yattığı oda olmadığını ancak alevlerin o bölgede yoğunlaştığı itfaiye raporunda yer alan detaylar arasında. Anne Gülizar Emanet yangının büyümesiyle kendini dışarı attı. Battaniyeye sararak yatırdığı 9 yaşında ki oğlunu kurtarmak için girdiğinde dumandan etkilendi. Gülizar Emanet ile birlikte komşulardan birsi daha dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

ESKİ EV YANDI

Gülizar Emanet’in ilk evliliğinden dünyaya gelen Şiar Kılıç’ın can verdiği feci yangın Emanet ailesinin ilk evlerinde meydana geldi. Aileye devlet yardımıyla yeni bir ev yapıldığı ancak ailenin iki evi de kullandığı öğrenildi. Yangında emanet ailesinin ilçeye geldiklerinde yaptıkları eski ev tamamen yandı.

Yorumlar (0)