• Reklam
Reklam
Reklam

“Kimseden ses yok”

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül; “Sakarya’nın bu zamana kadar hastane işini bitirmiş olması lazım. Şu an Sakarya’nın Bin yatak kadar açığı var. Bunun halledilmesi gerekiyor. Bir siyasetçi neden aransın yoğun bakım yatağı için? Ama adam can havli ile arıyor, bir çözüm istiyor. Yer olmadığı için uzak illere gönderilen hastalar oluyor. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil” dedi.

“Kimseden ses yok”

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül; “Sakarya’nın bu zamana kadar hastane işini bitirmiş olması lazım. Şu an Sakarya’nın Bin yatak kadar açığı var. Bunun halledilmesi gerekiyor. Bir siyasetçi neden aransın yoğun bakım yatağı için? Ama adam can havli ile arıyor, bir çözüm istiyor. Yer olmadığı için uzak illere gönderilen hastalar oluyor. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil” dedi.

“Kimseden ses yok”
Editor: Aysima Kortak
28 Ağustos 2019 - 16:30
Reklam

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak ve yönetim kurulu üyeleri, Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan bir restoranda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda basın açıklaması yapan Bülbül, ülke gündemine dair birçok konuya değinerek; Türkiye’nin terör örgütleriyle ciddi bir mücadele içerisinde olduğunu hatırlattı. Bunun tarihi bir süreç olduğu konusunda vurgu yapan Bülbül, terörle bu kadar ciddi mücadele edilen bir dönemde partisinin yerinin terörle mücadele eden taraf olduğunu ve MHP için bundan başka bir pozisyonun söz konusu olamayacağını ifade etti.

“KOLLARIMIZI TAŞIN ALTINA KARŞILIK BEKLEMEDEN SOKTUK”
MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, “Bizim konuştuğumuz, anladığımız, anlattığımız her şey kendi penceremizden Türkiye’nin selameti için, geleceği için lazım gelen şeyler. Burada siyasi kazanç bizim açımızdan 2’nci, 3’üncü planda kalıyor. Önce ülkem ve milletim demeyi bilmiş bir siyasi hareket 15 Temmuz günü rüştünü bir daha ispat etmiştir. Ve arkasından da Milliyetçi Hareket Partisi biz şu kadar uyarılarda bulunduk, böyle birtakım tespitlerde bulunmuştuk, bunlar dinlenseydi bunlar olmazdı, siz bizi dinlemediniz deyip bacağımızı yayıp, kenarda oturup bir takım sıkıntılar ile ülkenin nasıl boğuştuğunu uzaktan seyretmeyi tercih etmedik biz. Biz o noktada gövdemizi, başımızı, kollarımızı bu taşın altına hiçbir karşılık beklemeden soktuk. Bu birileri tarafından anlaşılmayabilir, birilerine enayilik gibi de gözükebilir ama vatan, millet, memleket yolunda biz bunu bir kayıp olarak değil, bir kazanç olarak değerlendiriyoruz. Bu bize siyasi anlamda oy kaybına da sebep olabilir, bu bizim açımızdan dediğim gibi 2-3’üncü planda gelen şeylerdir. Bunu Milliyetçi Hareket Partisi samimiyetle ifade etmektedir ve bu yolda da kararlılıkla yürümektedir” dedi.
 
“MHP’NİN YERİ TERÖRLE MÜCADELE EDEN TARAFTIR”
Türkiye’nin, terör örgütleriyle ciddi bir mücadele içerisinde olduğunu ve bunun tarihi bir süreç olduğunu vurgulayan Levent Bülbül, MHP’nin yerinin terörle mücadele eden taraf olduğunu söyleyerek, “PKK’nın Suriye uzantısı olan PYD/YPG bir terör örgütüdür. Bugün Türkiye’de birileri hala PYD/YPG’nin terör örgütü olmadığını ifade etse de onların sınırımızın yanı başında varlığından niye rahatsızlık duyalım dese de, o bizim için bir tehdittir. Yarın çoluk çocuğumuz, nesillerimiz ve milletimizin açısından büyük bir tehlikedir. Bu tehlikeyi şuan bertaraf etmek memleketimizin, devletimizin en büyük sorumluluğudur. Bu çerçevede bugün yürütülen çalışmalara hep birlikte şahitlik ediyoruz. Türkiye, Urfa ve sınır bölgesine tarihi bir yığınak yapmış durumda hem askeri hem diplomatik açıdan. Meselenin doğru bir şekilde hallolması için Türkiye ciddi bir mücadele vermektedir. Bugün 3’üncüsünün tertip edildiği Pençe harekatlarıyla, Irak'ın kuzeyinde girip çıkacak şekilde değil, kalıcı bazı gözlem noktaları da oluşturmak sureti ile terörün ülkemize sızması noktasında her zaman coğrafi olarak lojistik bölgesi olarak kabul edilen bölgelerin, Türk askerinin kontrol ve denetimi altında olması suretiyle terörün ülkemize sızma girişimlerinin engellenmesi ve aynı zamanda Fırat’ın doğusu’da PKK/PYD’nin elinde olan bölgelere Irak’ın kuzeyinden Kandil üzerinden gelebilecek lojistik bağlantı ve desteklere engel olmak amacıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Irak'ın kuzeyinde de çok ciddi bir harekat düzenlemektedir. Yine bir iç güvenlik harekatı Kıran Harekatı; çok kapsamlı bir şekilde Şırnak, Hakkari ve Van illerimizi kapsayacak şekilde bir iç güvenlik harekatı tertip edilmek suretiyle terörün belinin kırılması değil, kökünün kazınması amacıyla Türkiye çok ciddi birtakım faaliyetlerin içerisindedir. Bu tarihi bir süreçtir. Bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi’ne siz niye buradasınız diyen insanın ya MHP’yi tanımamış olması ya da kafayı yemiş olması lazım. Terörle bu kadar ciddi mücadele edilen bir dönemde Milliyetçi Hareket Partisi’nin yeri burasıdır; terörle mücadele eden taraftır. MHP için bundan başka bir pozisyon söz konusu olamaz” şeklinde konuştu.
 
BU SURİYELİLER NE OLACAK?
Türkiye, kendisine sığınanları orada güven ve huzuru sağlandıktan sonra onların yurtlarına dönüşünü temin etmeleri gerektiğini söyleyen Bülbül; “Bunların sıkıntılarını hep birlikte yaşıyoruz. Ancak, devletimiz geri dönüşüm temin edilmesini sağlamalı. Fırat kalkanı, Afrin bölgesinde ve özellikle oluşturulacak olan güvenli bölgelerde Suriyelilerin geri dönüşünü temin etmek durumunda. Bu gün Sakarya’da da sokakta dolaştığınızda da gelen ilk soru ‘Bu Suriyeliler ne olacak?’ bunların dönüşünün temin edilmesi sadece Suriyeliler açısından değil. Afgan sığınmacılar, düzensiz göçmenlerde Türkiye’ye yasadışı yollardan ülkeye giriş yaptıkları sonradan anlaşılıyor, kaçak işçi olarak kullanılıyorlar. ‘Ey milletim yeter artık bu Suriyelilerden çektiğimiz, bunlar bizim ekmeğimizi yiyorlar, ben işsiz geziyorum bunlar benim işimi çalıyorlar, sokakta her gün tabelalarını, kendilerini görüyoruz gitsinler’ gibi ifadeler vatandaşımızı tahrik noktasına getirir. Siyaset mekanizması içerisinde böyle tahripkar açıklamalar yarın hiç arzu edilmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir. Bu noktada MHP, son derece dikkatlidir. Bunun sosyal bir mesele, bir sıkıntı, bir kavga, bir çatışma riski oluşturmasını istememektedir.”
 
SAKARYA’NIN BİN YATAK KADAR AÇIĞI VAR
Yoğun bakım yatak kapasitemizin arttırılması için Özel Hastanelerin açmış olduğu yatakların, imkanların Sağlık Bakanlığı’nda onaylanması için birtakım girişimlerde bulunduklarını aktaran Bülbül; “Başkanlarımız her gün vatandaşımızın sağlık sıkıntısı ile uğraşıyor. Bizleri sabah akşam yoğun bakım yatağı için, yatış yaptırmak için, acildeki sıkıntılar için, ilgilenmedikleri için arıyorlar. Bu konuda bir haksızlık yapmayalım. Sakarya’nın bu zamana kadar hastane işini bitirmiş olması lazım. Şu an Sakarya’nın Bin yatak kadar açığı var. Bunun halledilmesi gerekiyor. Bir siyasetçi neden aransın yoğun bakım yatağı için? Ama adam can havli ile arıyor, bir çözüm istiyor. Yer olmadığı için uzak illere gönderilen hastalar oluyor. Bunlar kabul edilebilir şeyler değil. Şehir hastanelerinde yapılan yatırımlar kısıtlanmamış, yatırımlar devam ediyor. Devletin böyle bir kararı var” ifadelerini kullandı.
 
“İFTİRA ATILIYOR”
Türkiye’de F-35 programında neden Amerika ile beraberiz diye sormayanların şimdi Tank projesine neden Katar ile beraberiz diye sormasını yadırgıyorum” diyen Bülbül; Katar şu an Türkiye’nin Ortadoğu’da stratejik birtakım çalışmalar içerisinde olduğunu, içerisinde askeri üslerinin olduğunu ve ekonomik ticari ilişkilerinin geliştirdiği ülkedir. Başka manalar yüklemenin anlamı yoktur. Tank’ın motorunu üretecek olan firma da yüzde 100 yerli firmadır. Arkasında Katar ortaklığı yoktur. Tank’ın en önemli parçasıdır. Yakın füze tehditlerini giderebilecek yeni nesil tanklara ihtiyaç vardır. Bu konuda Türkiye yerli ve milli bir atılım yapmıştır. Tank Palet fabrikasında üretilecek Altay tankı ile alakalı. Bu konuda hiçbir tereddüt söz konusu değildir. Fabrika’nın satıldığını söyleyenler, iftira atmaktadırlar. Her yerde satıldı deniliyor, bir yerde adam diyor ki gerçekten satıldı herhalde. Satış var mı? Yok. Yalan üzerine kurulan bir siyaset. Tank Palet de satış yok. 5-10 yıl içerisinde biz ne yapacağız? Bir yere füze düştüğü zaman nerede bu devlet diye sorulmaması lazım. “şeklinde konuştu.
 
“KİMSEDEN SES YOK”
“Cadde 54 ile ilgili davamız hala devam ediyor. MHP ittifak yaptık diye davayı geri çekmedi. Şu anda Danıştay’da dosyamız ve takip ediyoruz. Cadde 54 Sakarya açısından doğru bir iş olmamıştır, hukuki açısından sıkıntılıdır, mimari açıdan sıkıntılıdır, şehircilik açısından sıkıntılıdır. Burada o problemler aynı şekilde devam etmektedir ve MHP iddialarının arkasındadır. Ne ise talep etmişizdir. Hukuken bu şehir için elimizden geleni yaptık. Bu sadece MHP’nin meselesi değil bunun altını çizelim. Bu işi MHP takip ediyor, niye siz yoksunuz? Çıkın sizler de bir şeyler söyleyin. STK’larınız var, yapılarınız var vesaire. Kimseden ses yok. Sonra MHP biraz sessiz kaldı, acaba geri mi çekildi? Yüzkarası mı yapacaksınız bize? Hayır, yapmanıza gerek yok. Siz de dahil olun siz devam edin, eksik görüyorsanız. MHP’de eksiklik yok, MHP devam ediyor.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Algı yapma çabası
Algı yapma çabası
Partisi belli değil
Partisi belli değil