banner22

Ziraat Odası ‘Kaynarca Lahanası’nı tanıttı

Lezzeti ve sağlığa yararları ile bilinen Kaynarca Lahanası, Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar ve Oda personeli tarafından bu yıl 100 bin kişinin ziyaret ettiği belirtilen, üçüncüsü düzenlenen Sakarya Tarım Hayvancılık Makinaları Teknolojileri ve Yem Fuarı’nda  tanıtıldı. 

Kaynarca 17.11.2021, 14:13 Editör: Nisa Çoban
Ziraat Odası ‘Kaynarca Lahanası’nı tanıttı
banner48

Kaynarca Lahanası için coğrafi işaret başvurusunda bulunan Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı da Kaynarca Lahanası standını ziyaret edenler arasındaydı. Sarı ile lahananın değerine satılması, tanıtılması, pazarlanması konularında görüşen Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, “Hendek’de 4 gün süren katılımın yüksek olduğu fuarda ilçemizin önemli değerlerinden ve gelir kaynaklarından Kaynarca Beyaz Lahanasını tanıtmak imkanı bulduk. Fuar ziyaretçilerine İnce yapraklı beyaz lahanamızın sarma yapmak için yarım saatte pişmesinin yeterli olduğu gibi eşsiz özelliklerini anlattık. Kaynarca’da lahana hasatı yeni başladı, Mart ayına kadar sürecek” diye konuştu. 

banner84
TARIM GİRDİ FİYATLARI

Standı ziyaret eden İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan  ve İlçe Başkanı Fatih Bayındır’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Çakar, “Kendileriyle tarım girdi fiyatlarında son zamanlarda yaşanan artışlarla ilgili değerlendirmelerde bulunduk” dedi. 

Yorumlar (0)