banner2

banner1

banner22

Uzaktan eğitimden geri kalmamaları için…

Sakarya’da internet erişiminde sıkıntı yaşanan kırsal mahallelerdeki çocukların uzaktan eğitim sürecinde geri kalmaması için Mobil Tasarım Beceri Atölyesi ve Mobil EBA Noktası araçları hizmete girdi.

Kaynarca 15.09.2020, 16:07 Editör: Aysima Kortak
banner48

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında kent genelinde sağlıklı internet erişimi sağlanamayan kırsal mahalleler için tasarlanan 4 adet Mobil Tasarım Beceri Atölyesi ve Mobil EBA Noktası araçları hizmete girdi. Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un katılımıyla Kaynarca ilçesinde hizmete giren Mobil Tasarım Beceri Atölyesi ve Mobil EBA Noktası araçları tanıtıldı. Buna göre Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 128 noktada 1253 öğrencinin faydalanabileceği proje kapsamında mahalle mahalle dolaşacak mobil araçlar sayesinde öğrenciler hem otobüslerde ve açık alanlarda EBA üzerinden eğitimlerine devam edebilecek hem de beceri tasarım atölyesi aracında kendilerini geliştirme imkanı bulacaklar.

DURMUŞ, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, okul bahçesinde açılan masalarda ve otobüs içerisinde eğitim gören öğrencilerle sohbet etti. EBA üzerinden öğretmenlerle de konuşan Durmuş, daha sonra müzik atölyesinde eğitim gören kız öğrencinin gitarla çaldığı parçaya da eşlik etti. Son olarak minik öğrencinin şiir okumasına dinleyen Durmuş, mahalledeki vatandaşlarla da sohbet etti.

Yorumlar (0)