banner2

banner1

banner22

Teşekkürler Öğretmenim!

Kaynarca ilçesinde Yasemin Yalçın isimli öğretmen aldığı maaşının büyük bir kısmını ilçedeki sokak hayvanlarına mama almak için harcarken insanlara örnek oluyor.

Kaynarca 07.06.2020, 11:58 Editör: Aysima Kortak
banner48

Haber/Murat Hazer


ÖRNEK DAVRANIŞ

Kaynarca İlçesinde 2 yıldır İngilizce Öğretmenliği yapan Yasemin Yalçın, kendi aracıyla her gün sokak hayvanları için belli noktalara mama bırakıyor. Davranışlarıyla takdir toplayan Öğretmen Yalçın, sokak hayvanlarına daha fazla bütçe ayırabilmek için kendi kıyafet, ayakkabı gibi alışverişlerini azaltarak sokak hayvanlarına daha fazla bütçe ayırdığını belirtti. Yalçın, “Sokak hayvanlarını gönülden besliyorum. Kendi maaşımın büyük kısmıyla yapıyorum bu işi. Onlar bizim can dostlarımız, birilerinin bakması beslemesi ve su ihtiyaçlarını karşılaması gerek. Bu duyarlılık ilçemizde şart” dedi.

“BÖYLE YAŞAMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Meslektaşlarının da kendisine maddi ve manevi anlamda destek olduğunu belirten Yasemin Yalçın, “Öğretmen arkadaşlarım var bana bu konuda destek sağlayan. Destek veren vatandaşlarımız var, hoş gören vatandaşlarımız var. İmkan olsa herkes hoş görse bu durumu çok güzel olur. İstiyorum ki bu duygu ve duyarlılık tüm ilçede olsun. Görmeyi bilirsek sokak hayvanları aslında her şeyi anlatıyorlar. Sadece görmek gerekiyor gerçekten. Üstelik dünya çok büyük aynı gökyüzüne bakıyoruz, aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz. Bu dünya hepimize yeter yeterli birlikte yaşamayı ve paylaşmayı bilelim. Ben bu işi yapmaktan çok mutluyum. Sokak hayvanlarını beslemek için bir yerlere gezmeye bile gitmiyorum. Bu sitem değil yanlış anlaşılmasın. Canı gönülden yaptığım için böyle, hiç bir zorlukta gelmiyor bana, bu şekilde yaşamaktan da çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

“BİR KAP SU BIRAKALIM”

Belediyelerin ve kamu kurumu yetkililerinin sokak hayvanlarını besleyenlere destek olmasını isteyen Yasemin Yalçın, “İnsanların sokak hayvanlarına destek vermesini istiyorum. Herkesten kapılarının önüne bir kap mama ve bir kap su koymasını rica ediyorum. Havalar çok sıcak, özellikle çocuklarımıza bu duyarlılığın aşılanmasını istiyorum. Ailelerimiz çocuklarımıza örnek olsunlar. Yetkililerde benim gibi gönüllülere destek olsunlar” dedi.

Yorumlar (0)