banner2

banner1

banner22

Tam kapanmada da üretim devam ediyor

Kaynarca İlçesinde bulunan yumurta üretim tesisinde günlük olarak üretilen 750 bin yumurta, aynı gün içerisinde seçilip paketlenerek tüm Türkiye’ye dağıtılıyor.

Kaynarca 05.05.2021, 10:00 Editör: Aysima Kortak
banner48

Kaynarca İlçesine bağlı Kayacık Mahallesi’nde bulunan yumurta üretim tesisi, 17 gün sürecek olan tam kapanma kararına rağmen çalışmaya devam ediyor. Gıda sektöründe önemli bir yer teşkil eden ve sofralarda her zaman yer bulan yumurtanın hiçbir duraksama olmadan dağıtımının yapılması gerektiğini belirten Firma Üretim Müdürü Çağlar Özbay, “Günlük yaklaşık 750 bin yumurta üretiyor ve aynı gün içerisinde paketleyerek dağıtıyoruz. Pandemi döneminde de hiçbir şekilde duraksama olamadan çalışıyoruz” ifadelerini kullanırken üretim tamamen veteriner kontrolünde yapılması da bağışıklık sistemi için oldukça önemli olan yumurtanın pandemi döneminde de sofralara ulaşması sağlanıyor.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ GÜÇLENDİRMEK ADINA…

Üretimle ilgili olarak konuşan Üretim Müdürü Çağlar Özbay, “Firmamızda 100 personelimiz var ve 750 bin tane de yumurtlayan tavuğumuz var. Yaptığımız günlük yumurta üretimimiz ise 750 bin civarında. Pandemi döneminde de hiçbir şekilde duraksama olmadan canlı bir hayvan ile uğraştığımız ve yumurtanın da ihtiyaç olması sebebiyle üretimimize devam ediyoruz. 7’den 70’e herkese bu pandemi sürecinde bağışıklık sistemimizi güçlendirmek adına günde en az 1 yumurta yemesini tavsiye ediyorum. Yumurtanın faydası sıralamakla bitmez, bol bol tüketmek gerekiyor” dedi.

CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ

Pandemi sürecinde üretimin ve dağıtımın etkilenmemesi için tüm personellerin canla başla çalıştığını belirten firma sahibi Sedat Özbay, “İlk aşamadan sofraya gelene kadar tamamen veteriner kontrolünde olup bunu sorumlulukları bize aittir. Bunu İl Tarım Müdürlüğü kontrol etmektedir. Pandemi süresinde üretimi etkilememek için canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)