banner2

banner1

banner22

Mahallede beslediği sokak köpeğinin saldırısına uğradı

Kaynarca ilçesinde Hamza Özer isimli vatandaş mahallesinde beslediği sokak köpeği tarafından saldırıya uğradı, bacağından ısırılan vatandaş hastanelik oldu.

Kaynarca 11.07.2020, 11:11 Editör: Aysima Kortak
banner48

Haber // Murat Hazer

“YARDIM İSTİYORUZ”

Kaynarca İlçesine bağlı Orta Mahallede yaşayan Hamza Özer, mahallede beslediği sokak köpeklerinden birinin saldırısına uğradı. Bacağından ısırılan ve Kuduz Aşısı olmaya başlayan Özer, “Mahallemizde çok sokak köpeği var. Bunları biz gün içerisinde beslediğimiz oluyor, çöp kenarlarına onlar için yemek koyuyoruz. Yalnız bu sabah işe giderken sokak köpekleri tarafından saldırıya uğradım. 6 taneydiler ve bir tanesi beni dişledi. Şuanda hastaneye gidiyorum kuduz aşısı oluyorum. 3 tane çocuğum var kapıya iniyorlar oynamak için ama tedirginiz. Kimse çocuğunu indiremiyor oyun oynamaları için yetkililerden bu konu hakkında yardım istiyoruz” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZI GÖNÜL RAHATLIĞI İLE KAPI ÖNÜNE KOYAMIYORUZ”

Aynı mahallede yaşayan Zeynep Özkeskin ise küçük kızının 6 köpek tarafından saldırıya uğramak üzereyken kendisi tarafından kurtarıldığını belirterek, “Dün sabah saatlerinde işe giderken çocuğum bizden önce çıkmıştı arabanın yanına gelmek için, biz kapının önüne geldiğimizde 6-7 tane köpek kızıma saldırmak üzereydi. Isırmak üzereyken biz çocuğu kurtardık. Bu sabah komşumuza da saldırmışlar ve ısırmışlar. Biz mahalle halkı olarak sokak köpeklerini besliyoruz fakat çocuklarımızı gönül rahatlığı ile kapı önüne koyamıyoruz. Yetkililer buna bir çare bulsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)