banner2

banner1

banner22

Küçük Sare destek bekliyor

Kaynarca İlçesisinde yaşayan Tuğçe ve Resul Köseoğlu çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan kızları Gülsüm Sare Köseoğlu, yakalandığı Beyin Sapı Tümörü hastalığından kurtulabilmek için destek bekliyor. Tedavisi devam eden küçük kız, 14 ay içerisinde tedaviye olumlu yanıt vermezse hayatını kaybedecek.

Kaynarca 14.04.2021, 12:33 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

MUCİZE İÇİN DESTEK BEKLİYORLAR
Kaynarca İlçesine bağlı Kırktepe Mahallesinde yaşayan Tuğçe ve Resul Köseoğlu çiftinin en büyük çocukları olan 5 yaşındaki kızları Gülsüm Sare Köseoğlu, 24 Kasım 2020’de bademcikleri şiştiği için özel bir hastaneye götürüldü. Burada sorunun bademcik olmadığını tespit eden doktorlar, aileye kızlarını çocuk nöroloji bölümüne götürmelerini söyledi. Kızlarını Kocaeli’de bulunan Kocaeli Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Umuttepe Kampüsü’ne götüren aile, burada hayatlarının şokunu yaşadı. 150 bin çocukta bir görülen beyin sapı tümörü hastalığı teşhisi konulan Gülsüm Sare Köseoğlu’nun ailesine kısıtlı bir süreleri olduğu ve tedaviye hemen başlanması gerektiği söylendi. Cerrahi müdahale yapılamayan ve kemoterapi ile radyoterapi yöntemiyle tedavisi devam eden minik Sare’nin ailesi ise bu hastalığın kesin çözümü için bu hastalığı daha önce geçirmiş biri ya da hastalığın geçmesi için farklı bir tedavi yöntemi bilen kişilerin kendilerine ulaşmasını istedi.

“İYİLEŞECEĞİNE İNANIYORUZ”

Küçük kızlarının iyileşeceğine olan inançlarını hiç kaybetmediklerini belirten Anne Tuğçe Köseoğlu, “24 Kasım’da İzmit’te bir hastaneye gittik, orada MR çekildi. 25 Kasım’da da teşhisimiz koyuldu. 25 Temmuz’da eve geldik ve apar topar hazırlanıp İstanbul’a gittik. İstanbul’da 2 haftalık bir sürede doktor araştırması içerisindeydik. Sonrasında ise bu hastalığın tedavisinin radyoterapi ve kemoterapi olabileceğini ve cerrahi müdahalesinin olamayacağını söylediler. Marmara Üniversite’sinin hastanesinde kemoterapiye başladık. 1 buçuk aylık bir sürede de onu tamamladık. Bu sürede Sare radyoterapiden etkilenerek hastalandı, hastaneye yatırmak durumunda kaldık. 4 buçuk aylık bir tedavi süreci içerisindeyiz. Şuanda kemoterapi tedavisine devam ediyoruz. Doktorların bunu kemoterapiyle kurutabileceklerini kurumazsa tekrardan radyoterapi alabileceğimizi ve hiçbir yerde cerrahi müdahalesinin olamayacağını söylediler. Tabi ki biz bu süreç içerisinde daha çok araştırmalar içerisinie giriyoruz. Bize yardımcı olabilecek herkesten yardım bekliyoruz. Bu süreç çok zor ama biz kazanacağımıza inanıyoruz ve kazanacağız” dedi.

“İMKANSIZI KABUL ETMİYORUZ”
Doktorların iyileşmesi için kısıtlı bir zaman dilimi verdiğini ancak aile olarak imkansızı kabul etmediklerini belirten Baba Resul Köseoğlu, “Bademcikleri şişti diye hastaneye gittik ama bademciklerinde bir sorun olmadığı söylendi. Biz de Umuttepe’ye gittik orada Sare’nin beyninde tümör olduğu söylendi. Doktorlar tedavisinin sıkıntılı olduğu ve cerrahi müdahalenin hiçbir yerde yapılamayacağını söyledi. İstanbul’da beyin üzerine iyi olan bütün hastanelere gittim ama hepsi bu hastalığın dünyada tedavisinin olmadığı, kısıtlı günümüzün olduğunu söylediler. Amerika’ya da cdleri gönderdik, oradan da aynı cevapları aldık. Bu şekilde bir süreç var ve kimse çare bulamıyor. Bir de bu hastalığın 4 çeşidi varmış. Tek tedavi edilemeyen çeşidi de buymuş. Diffüz pons gliomu diyorlar bu hastalığa. Beyin sapının içinde olduğu için hiçbir şekilde müdahale edilemiyor, biyopsi bile yapılamıyor. Geçen hafta doktorumuzla görüştüğümde 14-15 ay gibi bir süremiz olduğunu söyledi. Tıbbın dilinde bu süreden daha fazla yaşayan olmadığını söyledi. Yetkililerin bu işe el atmasını bekliyoruz. İmkansız diye bir şey mi var? Allah kimseyi imkansızlığa düşürmesin” şeklinde konuştu.


Yorumlar (1)
serkan 3 hafta önce
Allah yardım etsin ben cocugumu bu pons gliom hastalıgındna kaybettim aileye söylenenlerin hepsi banada söylenmişti.Malesef ben 23 ay yasatabildim ne diyeyim cocugumuz cennette bizi bekliyor diye kendimi öyle teselli ediyorum