banner2

banner1

banner22

‘Korona bu mahalleye girme pişman olursun’

Kaynarca ilçesinde yaşayan Muhammet Aydemir isimli vatandaş, mahalle halkına cesaret vermek için yol kenarındaki evinin girişine “Korona bu mahalleye girme pişman olursun” yazısı astı.

Kaynarca 16.07.2020, 14:02 Editör: Aysima Kortak
banner48

Haber // Murat HAZER

‘KORONA BU MAHALLEYE GİRME PİŞMAN OLURSUN’

Kaynarca ilçesine bağlı Birlik Mahallesinde yaşayan Muhammet Aydemir isimli vatandaş koronavirüs sürecinde herkesin bu hastalıktan korktuğunu ve mahalle halkının korkularını yenmesi için evinin girişine ‘Korona bu mahalleye girme pişman olursun’ şeklinde yazı astı. Dışarıdan gelen misafirlerin tedbirli olması için yazıyı astığını belirten Muhammet Aydemir, “Bu yazıyı buraya yazmamım sebebi mahallelinin koronavirüsten korkmaması için birde dışarıdan gelen misafirlerin bu yazıyı görüp aynı şekilde tedbirli olmaları” dedi.

VİRÜSÜN BULAŞMASI BİZİM ELİMİZDE OLAN BİR ŞEY

Konuyla ilgili olarak konuşan Birlik Mahallesi Muhtarı Fazıl Boğaz, “Muhammet Aydemir kardeşimizin böyle bir yazı yazmasındaki duyarlılığından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Köyümüzde koronavirüs konusundaki hassasiyeti dikkate alınır konumda. Bugüne kadar mahalle halkında vaka yaşanmadı. Sadece dışarıdan bir iki vaka söz konusu oldu. Biz mahalle halkı olarak bu konuda tedbirli olmaktayız, zaten her şey halkın kendi elinde. Virüsün bulaşıp bulaşmaması bizlerin elinde olan bir şey. İnşallah bundan sonrada bu tür bir sıkıntı yaşamayız. Muhammet kardeşimizin bu yazısında vatandaşların hassasiyet göstermesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)