banner2

banner1

banner22

Kefli’den işçiye zam

Bir süredir devam eden müzakerelerin anlaşma ile sonuçlanması üzerine Kaynarca Belediyesine bağlı Kaynarca Grup İnşaat Madencilik Gıda Petrol Sanayi Ve Ticaret A,Ş.’de imzalar atıldı.

Kaynarca 11.12.2020, 18:47 Editör: Gizem Demirsoy
Kefli’den işçiye zam
banner48

Kaynarca Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında varılan anlaşma doğrultusunda, belediye işçilerinin 2 yıl süreyle geçerli olacak sosyal ödemeleri ile çalışma koşullarını belirleyen toplu iş sözleşmesi (TİS), Belediye Başkanı Murat KEFLİ ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir tarafından imza altına alındı.

EMEĞİN VE EMEKÇİNİN DOSTU MURAT KEFLİ

Gökdemir yaptığı konuşmada, 696 KHK ile kadroya geçen üyelerimizin o günden bugüne maddi haklarında kayıplar meydana gelmişti. Yeni sözleşmeler ile bu kayıpların giderilmesi gerektiğine inanıyor ve bunun için çaba gösteriyoruz. Müzakere kültürü ve nezaket içinde sonlandırdığımız bu toplu iş sözleşmesinde bu kayıpları telafi etmeye çalıştık. Samimiyeti, duyarlılığı ve gösterdiği gayretlerden dolayı Kaynarca Belediye Başkanımız emeğin ve emekçinin dostu Sayın Murat Kefli ve ekibine teşekkürü bir borç biliriz.

KAYIPLAR TELAFİ EDİLDİ

Çalışanların ücret noktasında kendilerini taşeron olarak gördüğü, motivasyonlarını olumsuz olarak etkileyen durumun ortadan kalktığı, çalışanlara gelecek ile ilgili umut vaat eden bir sözleşme olmuştur. 2 Nisan 2018 den bu yana kamu çerçeve sözleşmesinde yüzde 4 ücret zam oranları ile enflasyonlara ezilmiş, almış olduğu maaşın alım gücü düşmüş işçilerimizin kayıplarını telafi edecek bir sözleşme olmuştur.

İNSANİ YAŞAM KOŞULLARINDA BİR ÜCRET

Ücret zammı en düşük  yüzde 40 dan yüzde 54 oranına kadar artış yapılmış olup, 2’nci Yıl ücret zammı olarak 2021 yılı Temmuz ayı enflasyon oranına 2 puan refah payı eklenerek ücret zammı uygulanacaktır. Belediyede çalışmakta olan eski işçilerde uygulanan toplu iş sözleşmesi kalemleri Personel Şirketinde de kabul edilmiş izin hakları gibi birçok sosyal kalemler de eşitlenmiştir. Yapılan toplu iş sözleşmesi ile çalışanlara yıllık 64 yevmiye akdi ikramiye ödenecektir. Kaynarca Belediyesi ve tüm Hizmet-İş Sendikasına üye çalışanlarının bölgedeki en iyi maaşları almasını istediğini ve bunun için çalıştıklarını dile getirerek, şunları söyledi: işçilerin çalışma şartlarını daha da iyileştirmek için gayret gösterdiklerini aktardı. Sözleşmede belediye imkânlarını da gözettiklerini, sözleşmenin herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

EMEĞİN VE EMEKÇİNİN YANINDA OLACAĞIZ”

İmza töreninde konuşan Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli yaptığı konuşmada, personelimiz gecesini gündüzüne katmış Kaynarca Halkına hizmet etmiştir. Alın teri dökmüştür, özellikle pandemi döneminde gösterdikleri özveri ve fedakârlıktan dolayı teşekkür ederim. Her zaman emeğin ve emekçinin yanında tavır alamaya devam edeceğiz dedi. Amacımız çalışanların arasındaki ücret farklılıklarının ilk sözleşmede belli bir kısmını düzeltmiş olduk. Bundan sonraki sözleşmelerde de çalışanlarımız için daha iyi sözleşmelerin yapacağız.

Yorumlar (0)