banner2

banner1

banner22

Kedilere kendi yavruları gibi bakıyor

Kaynarca İlçesinde yaşayan Baş Ailesinin fino cinsi köpekleri, bahçelerinde yavrulayan kediyle birlikte küçük yavrulara annelik yapıyor. Kedi yavrularıyla birlikte uyuyan ve onları emziren köpek, yavruları annelerinden bile kıskanıyor.

Kaynarca 30.05.2021, 14:12 Editör: Ebru Bulut
banner48

Haber / Murat Hazer

ANNELİK YAPIYOR

Kaynarca İlçesine bağlı Konak Mahallesi’nde yaşayan Davut Baş (43) ve ailesinin köpeği, birkaç gün önce bahçelerinde doğum yapan kedinin yavrularına annelik yapmaya başladı. Küçük yavruları anne kediyle birlikte temizleyen fino cinsi köpek, yavruları emzirirken Baş ailesinin çocukları Tuana (13) ve Rabia (11) durumu fark ederek babalarına anlattı. Kızlarının haber vermesi üzerine durumu fark eden Davut Baş, hamile olan köpeklerinin yaptığı bu davranış karşısında şok oldu. Yavru kediler ve annesiyle birlikte yatan köpek, onları annesinden bile kıskanıyor.

“ÇOK GÜZEL BİR OLAY”

Yavru kedi ve annelerine ahırda baktıklarını belirten Davut Baş, “Kedimiz ahırda yavrulamış, çocuklar fark etmiş. Hamile olan köpeğimiz Süslü’de annesiyle birlikte yavrulara annelik yapıyor, hatta bazen annelerinden bile kıskanıyor. Çok değişik bir olay, insanların birbirini yediği bu ortamda köpeğin böyle annelik yapması çok güzel bir şey” dedi.

banner84
Yorumlar (0)