banner2

banner1

banner22

İnşaat ustası sosyal medyada ünlü oldu

Kaynarca İlçesinde inşaatlarda usta olarak çalışan Necmettin Doğru isimli vatandaş, çalışırken bestelediği ilahileri sosyal medyada paylaştı. Kısa sürede defalarca paylaşılan görüntüler sonrası ünlü olan Necmettin Doğru, çalışırken aklına gelen ilahileri çimento kağıtlarına yazdığını belirtti.

Kaynarca 04.03.2021, 10:40 Editör: Aysima Kortak
banner48

Kaynarca İlçesine bağlı Kulaklı Mahallesi’nde yaşayan Necmettin Doğru isimli inşaat ustası, inşaatlarda çalışırken bestelediği ilahileri söylediği videoyu sosyal medyada paylaştı. Çalışırken aklına gelen sözleri çimento kağıtlarına yazan ve daha sonra çalışırken okuyan Necmettin Doğru’nun videoları kısa sürede birçok kez paylaşıldı. İlk ilahisini oğlunun okul arkadaşı olan ve 11 Şubat 2017’de Suriye El-Bab’ta şehit düşen Ömer Akkuş için yapılan camiinin inşaatında çalışırken yazdığını belirten Necmettin Doğru’nun bugüne kadar 100’e yakın ilahi bestelediği öğrenildi.

İLK İLAHİMİ DE BURADA BİR ŞEHİDİMİZİN ADINA CAMİ YAPTIRIYORUZ

Aklına gelen sözleri çimento kağıtlarına yazdığını belirten Necmettin Doğru, “İlahiler yazıyorum. İlk ilahimi de burada bir şehidimizin adına cami yaptırıyoruz. Şehit Ömer Akkuş Camii. Şehidimiz benim oğlumun okuldan arkadaşıydı. Bu kardeşimizin adına ilk eserimizi yaptık ve bu ilahi sosyal medyada çok beğenildi. Bunun üzerine ilahi sanatçısı kardeşlerimize de eserler verdik. 100’ün üzerinde eserler verdik. Yazdık. Her zaman yanımızda kağıt bulunmuyor. Ben de inşaattayken hemen çimento kağıtlarını yırtarak onun üzerine yazıyorum. Eve gidince de yazdıklarımı temize çekiyorum. Bu şekilde doğal olarak çalışıyoruz, eserler yazıyoruz. Eserlerimin güzel olduğuna inanıyorum. Çünkü bize gelen destekler bu yönde. Herkes teşekkür ediyor, dua ediyor. Genelde ben eserlerimi inşaatta çalışırken yazıyorum. Çünkü burada ilham geliyor. Bunları yazıp besteliyorum. Bazılarını da çalışırken söylüyorum. Eserlerim noterden tasdiklidir. Bu şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz” dedi.

Yorumlar (0)