banner2

banner1

banner22

İlçeye plaj futbolu sahası kurdu

Kaynarca ilçesinde kendisine 30 dakika uzaklıkta kumsala gitmeye üşenince arkadaşları ile birlikte ilçeye plaj futbolu oynayabilecekleri saha kurdu.

Kaynarca 18.10.2020, 10:36 Editör: Aysima Kortak
banner48

Haber // Murat HAZER

Kaynarca ilçe merkezinde çay bahçesi işletmeciliği yapan 28 yaşındaki Resul Pestil ve arkadaşları 300 metrekarelik alana plaj futbol sahası yaptı. Yarım saat uzaklığındaki kumsala gitmeye üşenen ekip 2 hafta gibi kısa bir sürede plaj futbol sahasını tamamladı.

“HER GÜN YARIM SAAT UZAKLIKTAKİ PLAJA GİDİYORDUK”

Yapımının 2 hafta sürdüğünü söyleyen Resul Pestil “Plaj futbolu ve voleybolu oynamak için her gün yarım saat uzaklıktaki plaja gidiyorduk. Bir süre sonra yaz sonunu bitti ve denize gitmemizin de bir anlamı kalmadı. Biz de burada arkadaşlarımız ile birlikte yapabilir miyiz diye düşündük. Daha sonrasında tasarladık ve yaptık. Kendimiz için yaptık. Zaten burada çay bahçesi işletiyorum. Böyle küçük mini oturma ve seyir alanlarımız ile Kaynarca’ya bir hizmet olarak bunu sunmak istedik. Hem kendimiz için hem de hizmet amaçlı böyle küçük çaplı bir şey tasarladık. Her gün denize gidip gelmekten üşendiğimiz için böyle bir şey yaptık” diye konuştu.

Yorumlar (0)