banner2

banner1

banner22

Gazeteci Hazer eksikleri sıraladı

Kaynarcalı Gazeteci Murat Hazer ilçe hastanesindeki eksikliklerin giderilmesi için video çekip haber merkezlerine gönderdi. Hazer, Kaynarca’da E sınıfı hastane olduğunu ancak doktor olmadığını söyledi.

Kaynarca 06.07.2021, 15:12 Editör: Ebru Bulut
banner48

Kaynarca’nın Karadeniz’e kıyısı olan Karaboğaz sahiliyle ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye seslenen bir video çeken Gazeteci Murat Hazer şimdi de ilçesinde bulunan hastanede yaşanan aksaklıkların giderilmesi için kolları sıvadı. Muhtarlardan eksikliklerin giderilmesi için imza topladığını aktaran Hazer, eksik uzman hekim kadrosunun giderilmesi ve ambulans sayısının da birden en azından ikiye çıkarılması için yardım istedi.

4 UZMAN HEKİM OLMALI

Sağlık Bakanlığı’nın ilçelerde konumlanan hastaneleri nüfusa oranla sınıflandırdığını aktaran Murat Hazer “18 bin 9nüfusun üzerindeki ilçelerde yapılan hastaneler E sınıfı olarak nitelendiriliyor. Kaynarca Devlet Hastanesi’nde 4 uzman hekim olmadığı gibi ameliyathane yok, doğum bölümü aktif değil. Acilde sağlık hizmeti almak mümkün değil. Acilimiz sürekli Yenikent Devlet Hastanesi’ne sevk veriyor. Bu seferde ambulans krizi yaşıyoruz. Hastanenin bir adet ambulansı var”

İMZA TOPLUYORUZ

“Kaynarca halkının sağlık hizmeti alabilmesi için siyasetin devreye girmesi gerekiyormuş” diyerek sitemlerini aktaran Hazer “İnsan sağlığından daha önemli ne olabilir. Şimdi muhtarlarımızdan imza topluyoruz. Sorunun çözümü için İl Sağlık Müdürlüğüne ve Sakarya Valiliğine topladığımız imzaları ve taleplerimizi ileteceğiz” dedi.

Yorumlar (1)
Optimis 3 hafta önce
Operasyonla bile bu orani yakalayamazsin