banner2

banner1

banner22

Emekli oldu ama eğitime ara vermedi

Kaynarca ilçesinde 20 yıl önce yaptığı öğretmenlik mesleğinden emekli olan İbrahim Ersöz durak ve camilere astığı yazılar ile halkın eğitime katkı sunmaya devam ediyor.

Kaynarca 24.05.2020, 11:42 Editör: Aysima Kortak
banner48

Haber // Murat Hazer

VATANDAŞLARI BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR

Kaynarca İlçesi Hatipler Mahallesinde eşiyle birlikte yaşayan 2 çocuk babası emekli öğretmen İbrahim Ersöz, evinde kendi çabaları ile hazırladığı halka mal olmuş sözleri çerçeve yaparak insanların toplu halde bulundukları otobüs durakları, cami şadırvanları gibi noktalara asarak vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. İbrahim Ersöz, “Gazetelerden, takvim yapraklarından, kitaplardan, televizyondan atasözü, dize, fıkra, hikaye ve vatandaşa faydalı olacak bilgileri önce deftere not ediyorum sonrada bu sözleri büyük kartonlara yazarak çerçeveye koyup otobüs durakları ve camilere asıyorum. 2000 yılında emekli oldum, vatandaşlara faydalı olabilmek adına yazdıklarımı asarak insanların eğitimine faydalı olmaya çalışıyorum. İnsanlar yediği çöpleri yerlere atıyor, bende bundan rahatsız oldum çöp atmayın yazılarını da duraklara astım” dedi.

6 MADDELİK DUYURU YAZISI

Emekli öğretmen İbrahim Ersöz bir gün camide imam efendinin verdiği vaazı dinlerken kadınlar kısmından gürültü geldiğini fark etmem üzerine onlar içinde yazı hazırladığını belirterek, “Cami imamları kürsüde ders verirken bayanlar bu katta oturup dinliyorlardı. Çok konuşuyorlardı, çok konuşmasınlar diye bende onlar için 6 maddelik duyuru yazısı yazdım. Cami imamı duyuru yazısından sonra gürültünün azaldığından bahsetti” dedi.

VATANDAŞLAR MEMNUN

Durakta otobüs beklerken yazıları fark eden Fahri Kuş, “Durağa gelmiştim baktım güzel yazılar olduğunu gördüm. Merak ettim, bilgilendirici, öğretici, yönlendirici, topluma ahlak katan güzel sözlerdi. Bunu kim yazdığını ne amaçla yazdığını merak ettim. Meğerse eski eğitimci İbrahim Öğretmenimiz yapmış . Bütün duraklara asmış sanırım hoşuma gitti kendisini tebrik ettim. İnşallah toplum olarak bu yazılardan feyz alırız. Herkes okusun görsün diye duraklara koymuş. Adam emekli olmuş öğretmenlikten ayrılmış ama öğretmeyi bırakmamış hala öğretme amacıyla çalışıyor” dedi.


 

Yorumlar (0)