banner2

banner1

banner22

Ekili alanlar sular altında

Kaynarca ilçesinde etkili olan yağmurun ardından su kanalı taştı. Turnalı Mahallesi’nde hayvanlar için ekilen regars sular altında kaldı. Çiftçi “yağmur yasa bir dert yağmasa bir dert” diyerek yaşadıkları soruna çözüm istedi.

Kaynarca 28.01.2021, 14:06
Ekili alanlar sular altında
banner48

ROÇKA KANALI TAŞTI

Kaynarca ilçesinde yağmurun ardından su kanalının taşması sonucu ekili tarım arazileri, sular altında kaldı. Kaynarca ilçesinde etkili olan yağışlar her zaman olduğu gibi su kanallının taşmasına neden oldu. Kanalın taşması sonucunda hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftçinin regars ve otları sular altında kaldı. Kaynarca'nın Turnalı Mahallesi'nde, gün içinde aralıklarla devam eden yağışlar, hayatı olumsuz etkiledi. Tarım arazilerinin yanından geçen Roçka kanalı ise taştı. Ekili araziler, sular altında kalırken, çiftçiler su baskınlarına çözüm bulunmasını istedi.

YÜCE’YE SESLENDİLER

Turnalı Mahallesi’nde geçimlerini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar “Kaynarca’da yılda birkaç kez su baskınları yaşanıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan sel olaylarının ardından Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız bizleri ziyaret etti. Biz artık ziyaret değil çözüm istiyoruz. Tarıma önem verdiğini her fırsatta dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin su kanallarından kaynaklanan taşkınlara çözüm bulacak gücü var. Çiftçi yağmur yağsa da sorun yaşıyor yağmasa da. Bu durumun artık bir çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bizler olay olduktan sonra ziyaret edilmek değil sel ve su baskınlarına çözüm istiyoruz” diyerek Yüce’den yardım istediler.

Yorumlar (0)