banner2

banner1

banner22

Eğlenirken öğrendiler

Kaynarca Belediyesi tarafından tertiplenen Ramazan Şenlikleri yoğun ilgi gördü. Çocukların eğlenerek öğrendiği gecede Başkan Özel pamuk şekeri ve allı güllü macun dağıttı.

Kaynarca 31.05.2018, 10:53
Eğlenirken öğrendiler
banner48

YOĞUN KATILIM

Kaynarca Belediyesi gelenekleri yaşatmak, Ramazan ayının maneviyatını ve coşkusunu çocuklara daha iyi hissettirebilmek için Ramazan Şenlikleri düzenledi. Atatürk İlkokulu Bahçesi’nde gerçekleşen şenlikler yoğun ilgi gördü. Geleneksel Ramazan eğlenceleri ile günümüz aktivitelerinin harmanlandığı gecede Belediye Başkanı Zeynur Özel çocuklara pamuk şeker ve allı güllü macun ikram etti. Canlı performans Hacivat&Karagöz, Aşuk ile Maşuk, ateşbaz, çocuklara özel yarışmaların yapıldığı, ikramların dağıtıldığı Ramazan Şenliklerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

GELENEKLERE BAĞLI...

Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel ‘Ramazan çocuklarla güzel’ diyerek yaptığı açıklamada “Ramazan Şenliklerini geleneklerine bağlı ancak modern, geçmişini bilen ancak yüzünü geleceğe dönen gençler istediğimiz için tertipledik. Çocuklar orta oyununu bilmeli ama hedefi uzay bilimleri olmalı. Ramazan ayının coşkusu çocuklarımız eğlendiğinde katlanıyor. Bu senede ilçemizin çocukları için böyle bir etkinlik tertipledik. Ramazan’ın bereketi paylaştıkça coşkusu enerjisi ise çocuklar güldükçe artıyor” dedi

Yorumlar (0)