banner2

banner1

banner22

Çiftçiler bayramı tarlada geçirdi

Kaynarca ilçesinde sokağa çıkma yasağından muaf olan çiftçiler, 4 günlük bayram izninde tatil yapmak yerine tarlada çalışarak domates ve biber ekerek geçirdi.

Kaynarca 26.05.2020, 11:53 Editör: Ebru Bulut
banner48

Haber/Murat Hazer

BAYRAMDA BİBER VE DOMATES EKTİLER

Kaynarca İlçesi Güven Mahallesinde geçimini çiftçilik yaparak sağlayan Kadir Akçan ve ailesi, Ramazan Bayramını kapsayan sokağa çıkma yasağı süresince kendilerine ait tarlaya giderek ekim yaptı. Bayramın ikinci günü yağan yağmur sonrasında tarlalarına giden Akçan ailesi, hep birlikte domates ve biber ekimi yaptı. Çiftçilerin sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulması nedeniyle mutlu olduklarını belirten Kadir Akçan, “Üretimi sürdürüyoruz” dedi.

“KORONAVİRÜS ÇİFTÇİMİZİ ETKİLEMEDİ”

Çiftçilerin bayramının tarla olduğunu belirten Kadir Akçan, “Yağmur yağdığından dolayı tarlamıza bu yağmuru fırsat bilip domates ve biberi ekip mahsulümüzü çıkartmayı düşünüyoruz. Koronavirüs çiftçimizi etkilemedi, çiftçimiz ekim yapmaya devam ediyor. Mahsulünü çıkartarak geçimini sağlamaya çalışıyor. Bizim bayramımız gördüğünüz gibi tarlamız. Burada mahsulümüzü çıkartıp en iyi şekilde pazarlayıp paramızı kazanmak istiyoruz. Herkese iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)