banner2

banner1

banner22

Büyüttüğü kuşları ücretsiz sahiplendiriyor

Kaynarca ilçesinde yaşayan 22 yaşındaki Selimcan Balta, üniversite eğitimini tamamlamasının ardından hayalinin peşinden giderek ilçedeki ilk Petshop’u kurdu. Balta, bu tesiste baktığı balık ve kuşları da ilçede yaşayanlara ücretsiz olarak sahiplendirmeye başladı.

Kaynarca 10.01.2021, 10:22 Editör: Ebru Bulut
banner48

22 YAŞINDA HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Kaynarca İlçesi Konak Mahallesinde yaşayan 22 yaşındaki Selimcan Balta isimli genç Düzce Üniversitesi Kontol ve Otomasyon Bölümündeki üniversite eğitimini tamamladıktan sonra kendilerine ait 70 metrekare dükkanda petshop açtı. İlçedeki ilk Petshop’u açan 22 yaşındaki genç, tesiste yetiştirdiği balık ve kuşları ücretsiz sahiplendiriyor. Tesiste 33 çift kuş olduğunu söyleyen Balta, hayalinin kendi büyüttüğü ve beslediği hayvanları ücretsiz bir şekilde dükkanında sahiplendirmek olduğunu ve açtığı Petshop ile hayalini gerçekleştirdiğini söyledi.

“KENDİMİZ YETİŞTİREREK SAHİPLENDİRİYORUZ”

Dükkan açma sürecini anlatan Selimcan Balta, “Mezun olduktan sonra hayvanlara olan merakımdan dolayı böyle bir işe kalkıştım. Bu fikirden aileme bahsettim ve onların desteği ile Kaynarca’daki ilk pet shopu açtık. Kendi yetiştirdiğimiz hayvanları burada sahiplendiriyoruz. Kaynarca’da talep olduğunu düşündük ve böyle bir dükkanın eksikliğini hissettik. Ben de ailemle birlikte böyle bir dükkan açtık. Balık, muhabbet kuşu ve papağanlarımızı kendimiz yetiştirerek sahiplendiriyoruz” ifadelerini kullandı.


Yorumlar (0)