banner2

banner1

banner22

Bu başka bir papağan

Kaynarca İlçesinde yaşayan Bekir Taşdemir isimli vatandaşa ait 3 yaşındaki Sultan Papağanı Paşa, mutlu olduğu zamanlarda sahibinin kendisine öğrettiği Ölürüm Türkiyem şarkısını söyleyerek dinleyenleri kendine hayran bırakıyor.

Kaynarca 04.04.2021, 14:25 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Haber / Murat Hazer

DÜKKANA GELENLERE LAF ATIYOR

Kaynarca İlçesi Merkez Mahallede yaşayan Bekir Taşdemir isimli Veteriner Hekim, 3 yıl önce sahiplendiği ve Paşa ismini koyduğu Sultan Papağanına Dilaver Cebeci’nin söz yazarı olduğu ve Mustafa Yıldızdoğan’ın seslendirdiği  ‘Ölürüm Türkiyem’ şarkısını öğretti. 3 yaşındaki Paşa ise mutlu olduğu zamanlarda bu şarkıyı söylemeye başladı. Dükkanda müşterilere de Ölürüm Türkiyem şarkısını söyleyen Paşa isimli Sultan Papağanı, dinleyenleri kendisini hayran bırakıyor.

"İLGİ ÇEKMEK İÇİN SÖYLÜYOR"

İlk başlarda sadece belirli kelimeleri konuştuğunu ancak daha sonra bu şarkıya ıslıkla eşlik etmeye başladığını fark ettiklerini belirten Bekir Taşdemir, “Cinsi Sultan Papağanı adı da Paşa. Sultan Papağanı Türkiyem şarkısını çok seviyor. Birkaç kelime konuşabiliyor ama en sevdiği şeylerden biri Ölürüm Türkiyem şarkısını söylemek. Bazen buraya dışarıdan gelen insanları da taklit ediyor, çok duyduğu sesleri hafızasına alarak taklit ediyor. Bundaki en büyük sebep ilgi çekmek, insanların ya da çevrenin ilgisini çekmek için yapıyor” dedi.

Yorumlar (0)