banner2

banner1

banner22

Bir anda alev aldı

Kaynarca İlçesinde bulunan bir cep telefonu tamirhanesine tamir için getirilen telefonun bataryası patlayarak alev aldı. Patlama ve dükkan sahibinin panik anları güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaynarca 05.04.2021, 15:05 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

Kaynarca İlçesi Merkez Mahallede bulunan Mustafa Kızmaz’a ait cep telefonu satış ve tamir dükkanına tamir için bırakılan cep telefonunun bataryası, tamir tezgahında patlayarak alev aldı. Şans eseri patlama sırasında tamir masasında olmayan dükkan sahibi Mustafa Kızmaz olayı yara almadan atlatırken alev alan cep telefonu ve tamir tezgahını güçlükle söndürdüğü o anlar dükkanın güvenlik kamerasına yansıdı.

“CEP TELEFONLARININ SÜREKLİ ŞARJDA BIRAKILMASI TEHLİKELİ”

Cep telefonlarının sürekli şarjda bırakılması ve şarja takılı olarak oyun oynanmasının çok tehlikeli olduğunu belirten Mustafa Kırmaz, “Müşterimiz telefonunu getirdikten 5 dakika sonra ben farklı bir işe yönlendiğinde burada bataryanın bir anda patladığını fark ettik. Daha sonra sebebine baktığımızda ve müşteriye sorduğumuzda bataryanın şiş olduğunu ve telefonun açılmadığını öğrendik. Devamlı çocuklarının şarja takılı olarak ders çalıştığını söyledi. Bir telefon veya tabletin uzun süre şarjda kalması ve öyle kullanılması bataryayı bozar ve şişirir. Biz ailelere bilhassa şarjdayken oyun oynamamalarını ve geceleri şarjda bırakmamalarını öneriyoruz” dedi.


Yorumlar (0)