banner2

banner1

banner22

Bayramda şehit oğlunun mezarını ziyaret ettiler

Kaynarca’da şehit ailesi, sokağı çıkma yasağı nedeniyle jandarmadan özel izin alarak bayram dolayısı ile evlerinin yakınlarında bulunan oğlunun mezarı başında ziyaret ederek dua okudu.

Kaynarca 24.05.2020, 16:53
Bayramda şehit oğlunun mezarını ziyaret ettiler
banner48

Kaynarca’nın Şeyhtımarı mahallesinde yaşayan şehit babası Selahattin Azak ile annesi Ayşe Azak 18 Ağustos 1997 tarihinde Muş Bingöl arasında dağda bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışma sonucu şehit olan oğulları Piyade Onbaşı Fahrettin Azak’ın mezarını ziyaret ederek dua ettiler.

22 SENE OLDU

Şehit Piyade Onbaşı Fahrettin Azak’ın şehadet şerbeti içmesinin üzerinden 22 sene geçti. Şehit Babası Selahattin Azak  “Oğlum Muş ile Bingöl arasında şehit oldu. Bayramlarda oğlum bize gelirdi bu bayramda biz ona geldik. Oğlumun şehit olduğu 22 sene oldu.” dedi. Şehit Annesi Ayşe Azak ise ‘’ Benim çocuğum karıncayı bile incitmezdi. Bingöl’de şehit oldu, acısı yüreğimizden ve kalbimizden çıkmıyor. Nereye gitsek acısı bizimle beraber gidiyor. Mezarına sürekli gidip geliyoruz ama onun eksikliği belli oluyor bir türlü unutulmuyor. 3 tane evladım var hepsinin yeri ayrı ‘’dedi. Kaynarca İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı komutanlar ise şehit ailesini ziyaret ederek Ramazan Bayramlarını kutladılar.

Yorumlar (0)