banner2

banner1

banner22

Babalarının aracını bağışladılar

Kaynarca ilçesinde şeker hastalığından dolayı ayağını kaybeden Necdet Sümer’in akülü engelli aracı isteğini haberlerde gören bir aile kendisine kaybettikleri babalarının akülü aracını bağışladı.

Kaynarca 12.06.2020, 11:49
banner48

Haber / Murat Hazer

MUHTARLA İRTİBATA GEÇTİLER
Sakarya’nın Kaynarca İlçesi Kızılcaali Mahallesi’nde yaşayan ve 5 yıl önce şeker hastalığı nedeniyle bacağı kesilen Necdet Sümer’in akülü araca ihtiyacı olduğunu haberlerde gören bir aile, kaybettikleri babalarına ait akülü engelli aracını vermek istediklerini Mahalle Muhtarı Fayik Çakar’a bildirdi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Muhtar Çakar, kendi aracıyla Serdivan İlçesinde yaşayan aileye giderek aracı teslim aldıktan sonra Kaynarca İlçesine getirerek Necdet Sümer’e aracı verdi. Akülü aracıyla mahallede tur atıp kahvede çay içen Necdet Sümer, “Serdivan ilçesinden akülü araç gönderdiler. Bu aracın sahibi Mustafa amca rahmetli olmuş, çocukları da bu aracı bize layık gördüler. Mustafa amcaya Allahtan rahmet dilerim, çocuklarına da teşekkür ederim bu aracı bana verdikleri için. Şimdi sosyal yaşantım düzeldi her yere gidebiliyorum” dedi. Aracı Serdivan’dan getiren Kızılcaali Muhtarı Fayik Çakar ise, “Necdet komşumuza basın yoluyla akülü araç çağrısı yapmıştık. Serdivan Bahçelievler Muhtarı Göksel Yüksel kardeşimiz bizleri arayarak akülü aracı Necdet kardeşimize vermek istediklerini belirttiler. Aracı Necdet kardeşimize teslim ettik. Şimdi kahveye, camiye kolaylıkla gidebiliyor. Bu aracı bize gönderen Serdivan ilçesindeki Yaman ailesine teşekkür ederim” diye konuştu.

Yorumlar (0)