banner2

banner1

banner22

Vatandaşın evine ayı yavrusu girdi

Karasu İlçesi Küçükboğaz mevkiinde bulunan bir vatandaşın evine minik ayı yavrusu girdi. Durumun ihbarı üzerine harekete geçen ekipler ayı yavrusunu Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine yarın teslim edilecek.

Karasu 25.04.2021, 15:23 Editör: Aysima Kortak
banner48

Karasu İlçesi Küçükboğaz mevkiinde meydana gelen olayda bir vatandaşın evine minik ayı yavrusu girdi. Durumun ihbarı üzerine harekete geçen Karasu Belediyesi ekipleri, yavru ayıyı teslim etmek için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Ayı, belediye ekipleri tarafından büyük bir sevgi ile karşılanırken çalışanlar minik ayı ile şakalaşmaya ve oynamaya çalıştı.

YAVRU AYI YARIN TESLİM EDİLECEK

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’da yavru ayı ile fotoğraf çekildikten sonra yaptığı açıklamada “Vatandaşların ihbarı üzerine yavru ayı köpeklerden korkarak annesinden uzaklaşmış. Köpeklerin saldırısına uğramış. İhbar üzerine ekip arkadaşlarımız giderek yavru ayıyı yakalayarak barınağa getirdi. Bundan sonraki süreçte yetkililer gelerek yavru ayıyı teslim alacak” dedi.

KÖPEKLERİN SALDIRISINA UĞRAMIŞ

Karasu Belediyesinde görevli Veteriner Hekim Hamza Ayar, “Mevsimine bağlı olaraktan özellikle bahar ayında yavrulayan ve kış uykusundan uyanan annesinden uzaklaşmış, köpeklerin saldırısına uğramış. Barınak ekiplerimiz tarafından alınarak getirildi. Milli Parklar Müdürlüğüne haber verildi. İlgili arkadaşlar ekip aracıyla gelip alacaklar. Gerekli muayenesini ve tedavisini ilk etapta biz yaptık. Sağlık açısından da bir sıkıntısı yok. Orada da bakım ve muayenesinden sonra doğal hayata salınacaktır. Kendisini bu akşam klinikte sıcak ortamda muhafaza edeceğiz, yarın sabah Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edeceğiz" diye belirtti.

Yorumlar (0)