banner2

banner1

banner22

'Vali Kaldırım da taş ocağına karşı'

Uzun süredir mahallelerine yapılmak istenen taş ocağına karşı mücadele eden Hürriyet Mahallesi sakinleri bölge ilçelerine ziyarette bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım ile görüştü. Hürriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Denizhan, Vali Kaldırım'ın da taş ocağına karşı olduğunu öne sürdü.

Karasu 29.07.2020, 10:56 Editör: Aysima Kortak
'Vali Kaldırım da taş ocağına karşı'
banner48

Uzun süredir mahallelerine yapılmak istenen taş ocağına karşı mücadele eden Hürriyet Mahallesi sakinleri bölge ilçelerine ziyarette bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım ile görüştü.

Görüşme sonrası taş ocağının yapılmak istendiği ve köylülerin mera ve mesire alanı olarak kullandıkları alanda görüşme ile ilgili açıklama yapan Hürriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Denizhan konuyu Vali ile görüştüklerini, taş ocağının açılması halinde bölgeye vereceği rahatsızlığı, sadece kendi mahallelerinin değil, ocağın açılması halinde civardaki Konacik, Gölköprü, Akkum, Adatepe, Kancalar, Manavpinari Mahallelerininde olumsuz etkileneceğini aktardıklarını ifade etti.

BURADA TAŞ OCAĞI OLMAZ

Vali Kaldırım ile Acarlar Longozu'nda görüştüklerini anlatan Denizhan, "Bu taş ocağının olmaması için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Mevzuyu biliyor, daha önce müdürlerini gönderdi, mühendislerini gönderdi. Bugünde buraya geldi halkı dinledi, heyetimle beni dinledi. Burada kesin olarak taş ocağı olmaması gerektiğini söyledik. Kendisi de kabul etti bunu. Burada taş ocağı olmaz dedi" diye konuştu.  Görüşmelerinde kendilerini Valilik Kararı ile Pandemi Önlemleri kapsamında Hürriyet Mahallesi'ne yabancı plakalı araç giriş çıkışlarının yasaklandığının iletildiğini söyleyen Denizhan "Hürriyet Köyü hürriyetine kavuşmak üzere" dedi.

Yorumlar (0)