banner2

banner1

banner22

Tertemiz Karasu Plajı misafirlerini bekliyor

Yaz sezonuyla birlikte ilçe genelindeki çalışmalarını arttıran Karasu Belediyesi, bir yandan ulaşım yollarında bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını yürütürken, diğer yandan da yoğun bir çalışma temposu içine girerek plajlarda kapsamlı temizlik çalışmaları başlattı.

Karasu 08.06.2020, 12:28 Editör: Ebru Bulut
Tertemiz Karasu Plajı misafirlerini bekliyor
banner48

PLAJLAR KUM MAKİNESİYLE TEMİZLENİYOR

Karasu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, hijyen ve temizliği sürekli olarak sağlamak adına Karasu’daki plajların kumsallarını kum temizleme makinesi ile temizliyor. Kum temizleme makinesi ile kumsallarda gerçekleştirilen çalışmalar vatandaşlar tarafından da büyük memnuniyetle karşılanıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda, midye kabuğu, ağaç dalları, taş, cam kırığı, sigara izmariti ile pet şişe kapaklarının da arasında bulunduğu çok sayıda yabancı madde ve atık, plaj kumundan ayıklanıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğünce yapılan açıklamada, İlçe sahilinde sürdürülen temizlik çalışması belirlenen plan dâhilinde tüm sezon boyunca sürdürüleceği bildirildi.

KAPSAMLI ÇALIŞMA

Daha temiz bir Karasu için, ilçe genelindeki çalışmalara hız verildiğini belirten Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Bizler, Karasu Belediyesi olarak ilçemizin geleceği için ürettiğimiz hizmetlere her geçen gün bir yenisini eklemeye çalışıyoruz. Hazırladığımız çalışmalar kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ait ekiplerimiz ve modern araçlarımızla birlikte ilçe genelinde temizlik hizmetlerini yürütüyor, özellikle plajlarımızdaki temizlik çalışmalarına da ayrı bir özen gösteriyoruz. Plajlarımızın temizliğiyle birlikte tüm Karasu halkının ve misafirlerin daha rahat ve temiz bir ortamda tatillerini geçirmelerini hedefliyoruz. Halkımızdan ve misafirlerimizden isteğimiz sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri ve mümkün olduğunca çevrelerini temiz tutmalarıdır.” dedi.

Yorumlar (0)