banner2

banner1

banner22

Temiz ve düzenli Karasu için

Karasu Belediyesi ilçe genelindeki tırpan çalışmalarına hız verdi. Park ve Bahçeler Ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar ile yeşil alanlar, boş alanlar ve yol kenarlarında uzayan yabani otlar, tırpan motoru ile kesilerek, çevreye estetik görünüm kazandırılıyor.

Karasu 28.05.2018, 09:55
Temiz ve düzenli Karasu için
banner48

Mahalleleri tek tek dolaşan ekipler, hazırlanan program çerçevesinde mahallere giderek köşe bucak tırpan yapıyor ve uzayan otlar temizleniyor. Gerçekleşen bu çalışma ile böcek ve haşarat gibi zararlıların otlu bölgelerde barınması önleniyor.

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri tarafından, İlçe genelinde anayol kenarlarında, orta refüjlerde, bordür diplerinde ve boş arsalardaki görsel kirlilik yaratan yabani otların temizleme çalışmaları ekipler tarafından farklı bölgelerde yoğun olarak sürdürülüyor.

Kaliteli ve Temiz Yaşam Alanları

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Bizler yaşadığımız çevreyi ne kadar temiz ve bakımlı tutarsak, gelecek nesillere de o kadar ferah ve güzel bir Karasu bırakırız. Bu düşüncelerle çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekte kararlıyız. Verdiğimiz talimatlar doğrultusunda, Park ve Bahçeler ekiplerimiz, büyüyen çimleri motorlu tırpan ve çim biçme makineleriyle temizliyor. Vatandaşlarımıza daha kaliteli, daha temiz yaşam alanları sunmak amacıyla çevre temizlik ve çevre düzenleme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Karasu genelinde başlattığımız bu çalışmalar belirli periyotlarla devam edecektir” dedi.

Yorumlar (0)