banner2

banner1

banner22

Sokak karantinaya alındı

Karasu İlçesinde 27 hane, koronavirüs nedeniyle karantina altına alındı. Mahallenin giriş ve çıkışında Jandarma ekipleri yerleştirildi.

Karasu 18.07.2020, 14:03 Editör: Ebru Bulut
banner48

SOKAĞIN 27 HANELİK KISMI KARANTİNAYA ALINDI

Karasu İlçesine bağlı Adatepe Mahallesi Türkköyü Sokakta yaşayan 4 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması sonrasında İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından sokağın 27 hanelik kısmı karantinaya alındı. Molozlarla giriş ve çıkışların kapatıldığı sokağın girişine ise İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ekipler görevlendirildi.

“4 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI”

Mahalle Muhtarı Tuncay Tıkan, “Mahallemizde bazı vakalar oldu ve İlçe Kaymakamımız Aziz Mercan’a bildirdik. Vakalar yayılmasın diye birkaç hane karantinaya alındı. Sağlık için önlem almak istedik ve bu karar böyle alındı. Mahallemizde 4 kişinin testi pozitif çıktı. Bizde yayılmasın diye önlem aldık. Bayrama kadar inşallah her şey biter” dedi.

Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun karantina Kararı

Çin’ in Wuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak nitelendirilen Koronovirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını önlemek için,

1. İlçemiz Adatepe Mahallesi Türk Köyü Sokak 208, 156 ve 151numaralı haneler arasında kalan bölge Koronovirüs (Covid-19) salgınının kontrolü açısından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27’nci ve 72’nci maddeleri kapsamında17.07.2020 gün itibariyle ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına geçilerek, sokak giriş ve çıkışların kapatılmasına,

2.Daha önceki toplantılarda alınan kararların devamına ve takibinin yapılmasına,

Yukarıda belirtilen tedbirlere uymayan vatandaşlara ve işletmelere Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereğince oy birliğiyle karar verilmiştir.

Yorumlar (0)