banner2

banner1

banner22

Şiirin Ustaları Karasu'da

Karasu Turizm, Kültür, Fındık ve Mersin Balığı Festivali kapsamında, Sakarya Yazarlar ve Şairler Derneğinin (SAYBİR) katkılarıyla Karasu’da ilki düzenlenen ‘Vakti Şiir Akşamları’ etkinliği şiirin yurt çapındaki ustalarını ve türkü severleri de bir araya getirdi.

Karasu 22.08.2017, 10:36
Şiirin Ustaları Karasu'da
banner48

Karasu Belediye BaşkanıMehmet İspiroğlu’nun destek verdiği şairler Karasu'da ağırlandı. Hem şairlerigörme hem de onları yurt çapında tanınır hale getiren şiirlerini dinlemefırsatı bulan Karasu halkı duygu dolu anlar yaşadı.

Etkinliğe katılanlararasında 23. Dönem Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Felsefeci Prof. Dr. NecipTaylan ile birlikte yurdun çeşitli kentlerinden Samsun, İstanbul, Giresun,Kars, Sivas, Trabzon, Erzurum, Artvin, Kocaeli, Şanlıurfa ve Zonguldak ileSakarya'dan olmak üzere toplam 12 şehirden şair ve ozanların katıldığı etkinlikhafta sonunu Karasu'da geçiren tatilcilere ve ilçe halkına neşeli ve duygu dolubir hafta sonu  yaşattılar.

Yurt çapında isimyapmış şairlerden Taner Koltuk, Prof.Dr. Fahri Yılmaz, Erol Erdoğan, NecatBayraktar, Şahende Başpınar, Mücella Pakdemir, Aytaç Güner, Ayhan Akgül veFahri Genç'in şiirlerini yorumladıkları etkinliğin birinci gününde Sahil parkAnfi Tiyatro doldu-taştı. Yine programa şiir yorumlamaları ve performanslarıile katılan Erdal Ebem, Dursun Yelken, Fikret Cengiz, Erdal Dursun, Temel Ata,Cemile Yüzöçeler, Eyüp Cüce, Pınar Gündüz, Ali İnan, Cihat Adleyba, Ali OsmanYıldız, Mustafa Delibaş ve Ömer Emecan'ın seslendirdikleri şiirler izleyenlertarafından alkış yağmuruna tutuldu.

“EtkinliklerDevam Edecek”

Vakti Şiir Akşamlarıetkinliği hakkında açıklamalarda bulunan Karasu Belediye Başkanı Mehmetİspiroğlu; “Karasu Turizm, Kültür, Fındık ve Mersin Balığı Festivali kapsamındason etkinliğimiz olan Vakti Şiir Akşamlarını gerçekleştirdik. Festivalimizkapsamında Halkımıza güzel bir hafta yaşattığımız kanaatindeyim. Festivalimizinson etkinliği olan Vakti Şiir Akşamlarına halkımızın yoğun ilgi göstermesibizleri de memnun etti. Önümüzdeki yıllarda da bu ve buna benzer etkinliklereağırlık vereceğimizin altını çiziyorum” dedi. 

“KortejYürüyüşü”

SAYBİR Başkanı HalilMüftüoğlu, etkinliğe ayrıca Mustafa Bilir (Âşık Obalı) ile Âşık Yoksuli, Çilelive Mazlumoğlu, Baki Gönülal ve Âşık Feryadi'nin de türküleri ile katıldığıetkinliğin birinci günü yaptıkları kortej ile etkinliğin başladığının mesajınıilçe halkına ve sanatseverlere duyurdular. ,Sakarya’dan ve Türkiye’nin birçokilinden davet edilen şairler, iki gün, Karasu Sahil Park’ta düzenlenenetkinlikte bir araya geldi ve şiirlerini halk huzurunda okuyarak alkışlandılar.Türkiye’nin çeşitli illerinden olduğu kadar, Sakarya’dan da 32 şair,9 halkozanını ağırlayan Sakarya Yazarlar ve Şairler Dayanışma Derneği üyeleri KarasuBelediyesi’nin iki gün süreyle konuğu oldular.

Programın her yılyapılmasının karar altına alındığı etkinliğin son günü katılımcı şairlere,ozanlara ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere Karasu Belediye BaşkanıMehmet İspiroğlu ve SAYBİR Başkanı Halil Müftüoğlu ve AFAD İl Müdürü HüseyinKaşkaş tarafından plaket taktim edildi.


Editör: Şebnem Cerrah

Yorumlar (0)