banner2

banner1

banner22

Sakarya’da karantina genişliyor

Karasu ilçesinde toplamda 32 kişi, Pamukova ilçesinde ise 5 kişilik bir ailenin yaşadığı bir daire yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Karasu 27.02.2021, 15:39 Editör: Ebru Bulut
Sakarya’da karantina genişliyor
banner48

Sakarya’da koronavirüs vakalarının artması üzerine karantina altına alınan ev ve binaların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

KARASU’DA KARANTİNA GENİŞLİYOR

Karasu ilçesinde 4 gün önce Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, 3 apartmanın ve 20 kişi karantinaya alınmıştı. Bugün açıklanan kararla; 3 ev, 1 bina ve buralarda yaşayan 19 kişinin daha karantinaya alındığı açıklandı. Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, İncilli, Kuzuluk ve Aziziye mahallelerinde toplam 4 adreste pozitif vaka ve temaslılar tespit edildi. Bunun üzerine 3 ev ile bir binanın karantinaya alınması kararlaştırıldı.  Bölgede önlem alan polis ekipleri, yerleşim yerlerine giriş ve çıkışlara izin vermiyor. Karantinaya alınan adreslerdeki vatandaşların ihtiyaçları, Vefa Sosyal Destek gruplarınca karşılanacak.

PAMUKOVA’DA 5 KİŞİLİK BİR AİLE KARANTİNAYA ALINDI

Pamukova ilçesi Bayırakçaşehi Mahallesi’nde bir apartmanda yaşayan 5 kişilik bir aile Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucunda 9 gün süreyle karantina altına alındı.

Yorumlar (0)