banner2

banner1

banner22

Sağlıklı yaşam için 10 bin adım

Erasmus+ kapsamında Türk Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Türkiye, Yunanistan, Letonya, Litvanya, Romanya, Polonya ve İspanya’dan kurumların katıldığı ‘Sağlıklı Yaşa’ adlı gençlik değişimi projesi 4-13 Mayıs tarihleri arasında Karasu’da yapıldı.

Karasu 14.05.2018, 15:56
Sağlıklı yaşam için 10 bin adım
banner48

ACARLAR LONGOZU

Proje kapsamında aile ziyaretleri, obezite seminerleri, vücut kitle indeksi ölçümleri, egzersiz faaliyetleri, Sağlık için 10.000 adım yürüyüşü, Kültürel yemek festivali, Sokak oyunları şenliği, Yassıgeçit Köy ziyareti ve Acarlar Longozu gezisi gerçekleştirildi.

GENÇLER KAYNAŞTI

Projenin gençlerde, sağlıklı yaşam için beslenme ve egzersiz seçenekleri konusunda farkındalık sağladığını belirten Kargenç Kulüp Başkanı Ersel Aydın; “Hazırladığımız projenin amacına ulaşıldığı düşüncesindeyim. Bu kapsamda yapılan çalışmalar ve gençlerin proje kazanımları anketler ile ölçülmüştür. Ayrıca gelen misafirler Karasu’da aileler tarafından bir akşam yemeği ve Yassıgeçit Köyünde aileler tarafından bir öğle yemeğinde misafir edilerek yemek kültürümüz tanıtılmıştır. Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yemek festivali hazırlığı, Karasu Anadolu Lisesi’nde Sokak oyunları şenliği ve Yassıgeçit Ortaokulunda yaşlılarla geçmiş beslenme ve egzersiz alışkanlıkları ile ilgili sohbet edilmiştir. Bunun yanında Gazi Metal Fabrikası sosyal tesislerinde ülke tanıtımları yapılmıştır. Proje boyunca 6 farklı ülkeden gelen gençler ile Karasu gençlerinin kaynaşması Kültürel geceler yoluyla sağlanmıştır” dedi.

2 YENİ PROJE

Projelerin durmaksızın devam edeceğini söyleyen Aydın; “KARGENC KÜLÜBÜ Mayıs ayında 2 yeni proje ile faaliyetlerine devam edecektir. 23-31 Mayıs tarihleri arasında Slovakya’da gerçekleştirilecek olan ‘Move 4 Tolerance’ adlı projeye 6 öğrenci ve 1 Öğretmen ile katılım sağlayacağız. 2. Olarak 28-31 Mayıs tarihleri arasında Belçika’da gerçekleştirilecek ‘Dance Against Strangeness’ adlı projenin ön hazırlık toplantısına da 2 öğretmen ile iştirak edeceğiz. Bizlerden desteklerini esirgemeyen Karasu Kaymakamı Sayın Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Sayın Mehmet İspiroğlu ve Belediye Başkan Yardımcılarına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

 

Yorumlar (0)