banner2

banner1

banner22

Patan ailesini şaşkına çeviren yanlışlık

Karasu İlçesinde yaşayan Patan Ailesi, Tekirdağ’da özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören annelerinin vefat ettiğini dün öğrendi. Tekirdağ’dan Sakarya’ya getirilen cenazenin defnedilmesinin ardından aileye telefon edilerek annelerinin bugün öldüğü söylendi.

Karasu 29.12.2020, 15:14 Editör: Aysima Kortak
banner48

ANNELERİ DEĞİLMİŞ

Tekirdağ’da faaliyet gösteren özel bir hastanede koronavirüs tedavisi gören Fatma Patan(64)’ın Sakarya’nın Karasu İlçesinde yaşayan ailesine dün annelerinin vefat ettiği haberi verildi. İşlemlerin ardından Tekirdağ’dan Sakarya’ya getirilen cenaze, öğlen saatlerinde Karasu İlçesi Yenimahalle Mezarlığı’nda defnedildi. Defin işleminden yarım saat sonra aldıkları telefonla Patan Ailesi neye uğradığını şaşırdı. Anneleri olarak defnettikleri kişinin bir başkası olduğunu öğrenen aileye annelerinin bugün vefat ettiği söylendi.

MEZAR TEKRAR AÇILDI

Savcılık talimatı doğrultusunda mezar tekrar açılarak defnedilen cenaze çıkartılıp gasilhaneye gönderildi. Cenazenin asıl sahipleri Tekirdağ’dan Sakarya’ya doğru yola çıkarken Fatma Patan’ın cenazesi ise Sakarya’ya gönderildi. Fatma Patan’ın ailesi duruma tepki gösterirken Patan’ın kızı, “Biz cenazeyi defnettikten yarım saat sonra bize bir haber geldi, anneniz öldü diye. Yani morgda karışmasını anlarım ama ölmüş ve canlı bir insan nasıl karışır? Anneme uygulanması gereken tedavi uygulanmadı mı? Bakın bizim gibi belki başkaları da bilmediği insanları gömüyorlar. Cenazenin asıl sahiplerine de günah, bakın gömdük sonra çıkardık. Kimsenin içi yanmasın, bu hastane bize daha öncede bazı sorunlar çıkardı. Burada bir şey var, bunlar incelensin ve kimse yanmasın” dedi.

Yorumlar (0)