banner2

banner1

banner22

Patan ailesi Savcılığa başvurdu

Tekirdağ’da koronavirüs tedavisi gördüğü özel hastanede vefat eden Fatma Patan’ın cenazesi 50 yaşlarında başka bir cenaze ile karışmıştı. Annelerinin bir gün sonra öldüğü haberiyle sarsılan evlatları savcılığa başvurarak otopsi istedi.

Karasu 29.12.2020, 16:12 Editör: Gizem Demirsoy
banner48

ACILI AİLE SAVCILIĞA BAŞVURDU

Defnettikleri kadının anneleri olmadığını ve annelerinin 1 gün sonra hayatını kaybettiğini öğrenen aile durumla ilgili olarak Karasu Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu. Anneleri Fatma Patan’ın gerçek ölüm sebebini öğrenmek isteyen aile özel hastane hakkında da şikayetçi oldu. Öte yandan cenazesi karışan ve Sakarya’ya defnedildikten sonra savcılık kararıyla tekrar mezardan çıkartılan Fatma Hallaç’ın ailesi de Tekirdağ’da savcılığa başvuracağını söyledi.

“SADECE UZAKTAN GÖSTERDİLER”

Olayla ilgili konuşan Fatma Patan’ın damadı Enis Usta, “Annem 16 Aralık’ta Yaşam Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. 28 Aralık 08.30 itibariyle Yaşam Hastanesi’nde Fatma Patan’ın vefat ettiğini ve hastaneye gelip gerekli işlemleri yapmamızı istediler. Biz abimle beraber hastaneye gittik. Fatma Patan’ın ölüm belgeleri hazırlanmıştı. Takşrdağ Büyükşehir Belediyesi’yle görüşerek cenazenin Karasu’ya naklini istedik. Annemiz Covid-19 hastası olduğu için sadece uzaktan gösterdiler. Bize de 15 gündür yoğun bakımda yattığı için hemen gösterip kapattılar zaten” dedi.

“BUNUN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

Fatma Patan’ın oğlu Nurettin Patan ise, “Bize zaten tüm evrakları hazırdı, gittik imzayı ben attım. Nüfus kağıdını istediler, ben verdim. Aşağıdaki morgdan cenazenizi alın dediler. Bugünde cenazemizi gömdük, sonra bana bir telefon geldi. Bana cenazede karışma olmuş dediler, inanmadım. Sonra o kişilere resimlerini gönderin dedim. 18 gün annemi görmemiştim yoğun bakımda olduğu için. Bugün cenazemiz geldi, diğer tarafta cenazesini aldı gitti. Şimdi elimden ne geliyorsa başvuracağım ve bunun peşini bırakmayacağım. Bu normal bir ölüm değil. Korona diye yaklaştırmadıkları kim bilir kaç insan başkalarını toprağa gömüyor. Milleti korkutmuşlar çünkü” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)