banner2

banner1

banner22

O olayın gerçek yüzü ortaya çıktı

Karasu İlçesinde Rıdvan Öndeş, kuzeni Kadir Köse’nin köpeğini tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle tüfekle vurarak, yaraladığı iddia edilen olayın gerçek yüzü ortaya çıktı. Köpeği kaçarken telde sıkışarak derisinin yırtıldığı öğrenildi.

Karasu 06.12.2020, 14:23 Editör: Ebru Bulut
O olayın gerçek yüzü ortaya çıktı
banner48

ÖZEL HABER// ONUR GÜDEN

KAÇARKEN TELE TAKILMIŞ

Karasu ilçesi Kızılcık Mahallesi'nde Cuma günü yaşanan olayda Kadir Köse’nin köpeği, kuzeni Rıdvan Öndeş’in tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle Rıdvan Öndeş’in de tüfeğiyle köpeğe bir el ateş ettiği iddia edilmişti. Yaralanan köpek veterinere götürülürken Rıdvan Öndeş’in ise hakkında adli işlem başlatılmıştı. Rıdvan Öndeş’in sunduğu deliller neticesinde, köpeği korkutmak amaçlı ses fişeği ile ateş edildiğini ve köpeğin korkup kaçarken tele takılarak derisinin kesildiği öğrenildi. Veteriner raporlarının da ifadesini doğrulayan yönde olmasıyla birlikte 1 gün nezarette kalan Rıdvan Öndeş serbest bırakıldı.

“SES FİŞEĞİYLE ATEŞ ETTİM”

Hayvancılık ile geçimini sağladığını ve köpeği korkutmak için ses fişeği ile ateş ettiğini söyleyen 26 yaşındaki Rıdvan Öndeş, “Cuma namazından çıkınca eve geldiğimde Kadir Köse’nin köpeği tavuklarıma ve köpeğime saldırıyordu. Ben de köpeği korkutmak için ses fişeği ile ateş ettim. Köpek korkup kaçarken tellere takılarak derisi yırtılmış. Bu durum veteriner raporunda da mevcut. Veteriner yaptığı inceleme sonrası fişeğe dair bil bulgu olmadığını ve bir cisimle kesildiğini ifade etti” dedi.

“HAYVAN DÜŞMANI DEĞİLİM”

Amcasının sosyal medyadan pylaşım yaparak yanlış bir izlenim yarattığını ve yalan suçlamalarda bulunduğunu belirten Öndeş; “Amcam beni sosyal medyada paylaşarak yanlış bir izlenim yarattı. Benim 2 süs köpeğim, kedilerim, tavuklarım ve ineklerim var. Ben hayvan düşmanı değilim. Daha önce hiçbir şekilde bir hayvanı yaralamadım. Bu köpekte kaçarken kendini yaraladı. Ben tavuğun tanesine 200 lira para verip komşunun köpeğine yem edemem. Daha önce de tavuklarımı yiyen köpekler oldu ama ben ne yaraladım ne de öldürdüm.  Bu adam bana yalan suçlamalar yapıyor. Annem kaç kere tavuğumu o köpeğin ağzından aldı. Defalarca uyardık ama çözüm olmadı. En sonunda bana böyle suçlamalar yaptılar” şeklinde konuştu.

“KENDİSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM”

Elinde delillerin olduğunu ve amcasından şikayetçi olacağını dile getiren Rıdvan Öndeş; “Amcamın şikayeti üzerine 1 gece nezarette kaldım. Jandarma ekipleri bile bu duruma şaşırdı. Verdiğim ifade sonrası savcılık talimatıyla 1 gece nezarette kaldım. Boş ses fişeği, veteriner raporu ve köpeğin derisinin yırtıldığı telin fotoğrafları olmak üzere bütün delilleri jandarmaya sundum. Bu suçlamanın yalan olduğu anlaşılınca nezaretten çıktım. Zaten amcam da ifadesinde tüfek ile yaralanmadığını ve bir cisim ile kesilmesini sonucu köpeğin yaralandığını belitmiş. Fakat buna rağmen gazeteye ilan vererek benden şikayetçi olmuş. Şimdi ise boş ses fişeği, veterinerde çekilen röntgen gibi deliller var elimde. Ben kendisinden şikayetçi olacağım ve bu olayı sonuna kadar devam ettireceğim. Bu köyde tasmalı olarak başıboş gezen köpekler var. Sahipleri komşularımız ve ben hepsini tanıyorum. Köpekler balkonuma kadar atlıyorlar ve ben onlara ancak o zaman kovalayarak uzaklaştırıyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)