banner2

banner1

banner22

“O okullar Bakanlığa bağlı değil mi?”

Karasu Özel Zeliha Anaokulu İşletmecisi Selman Özbay, okulların Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya uymadığını dile getirdi.

Karasu 31.08.2020, 17:44
“O okullar Bakanlığa bağlı değil mi?”
banner48

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamalara göre 2020-2021 eğitim ve öğretim Yılı 21 Eylül tarihinde başlayacak diyen Karasu Özel Zeliha Anaokulu İşletmecisi Selman Özbay açıklamalarda bulundu.

“MEB’DEN YAPILAN AÇIKLAMAYA UYULMUYOR”

Özbay, “Uzaktan eğitim modeli olarak açılacak okullar 21 Eylül tarihine kadar bu sistem ile devam edecek. Buna göre MEB'in planlamasıyla yüz yüze eğitim 21 Eylül'de başlayacak. Ancak Karasu’da bazı okullar sosyal medya hesaplarından ve sayfalarından 31 Ağustos ve 1 Eylül’de eğitime başladık şeklinde aile bireylerini ve öğrencileri adeta kandırır şekilde paylaşım yapmaktadır. Çocuklarımızın sağlığı ve yararına olacak işler yapmaları gerekirken önden kayıt alalım da öğrencileri ve velileri 21 Eylül’e kadar idare ederiz şeklinde fikir düşünülmemelidir. Bazı bakım evleri ise öğrenci alıp eğitim vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan hiçbir açıklamaya uyulmuyor. 2009’dan bu yana Zeliha Anaokulu olarak Bakanlık ile özverili ve uyumlu çalıştık. Tüm kurallar çerçevesinde çalışmalarımızı yaptık. Adeta kafasına göre hareket eden okulları illaki bakanlığa şikâyet mi etmemiz gerekiyor?  Herkes kafasına göre hareket edip bakanlıkları yok saymaları kafamızda adeta soru işareti bıraktı.” dedi

Yorumlar (1)
Ahmet 6 ay önce
Senide biliyor bütün karasu